Uwaga. Utrudnienia na trójmiejskiej obwodnicy.

Uwaga. Utrudnienia na trójmiejskiej obwodnicy.

Już dzisiaj w nocy (tj. 16 sierpnia br.) rozpoczynają się prace związane z remontem nawierzchni na trójmiejskiej obwodnicy. Kierowcy muszą przygotować się na poruszanie się jednym pasem podczas nocnych przejazdów. Prace planowo mają zakończyć się w sobotę.

Gdzie spodziewać się utrudnień?

Od poniedziałkowego wieczora, 16 sierpnia, do soboty, 21 sierpnia, prowadzone będą nocne prace na trójmiejskiej obwodnicy. Kierowcy muszą uważać pomiędzy węzłami Gdańsk Południe a Gdańsk Szadółki, gdzie przejazd będzie zwężony do jednego pasa ruchu.
Prace będą zaczynały się każdego dnia w godzinach od 21.00 do godziny 6.00. Obejmowały one będą remont nawierzchni prawego pasa, którego stan warstwy ścieralnej pozostawiał wiele do życzenia i remont ten jest konieczny. Kierowcy będą zmuszeni poruszać się tylko lewym pasem.

W ciągu dnia ruch na obu pasach będzie przebiegał bez żadnych zwężeń. Drogowcy mają w planach zakończenie prac w sobotę, nie jest to jednak gwarantowane, ponieważ w przypadku występowania gorszych warunków atmosferycznych pewne prace nie będą mogły zostać wykonane, a co za tym idzie termin zakończenia remontu może się nieznacznie przedłużyć.

To z pewnością nie pierwszy i nie ostatni remont trójmiejskiej obwodnicy, którą codziennie poruszają się tysiące pojazdów okolicznych mieszkańców. Stan nawierzchni całej obwodnicy pozostawia wiele do życzenia — zauważają często kierowcy. Cieszymy się, jednak że prace remontowe wykonywane są w miarę możliwości na bieżąco i nie wpływają one w znaczący sposób na ruch obwodnicy, zwłaszcza w godzinach szczytu.