Surowe kary dla nieuważnych kierowców w powiecie wejherowskim

Surowe kary dla nieuważnych kierowców w powiecie wejherowskim

Podczas weekendowego patrolu drogowego powiatu wejherowskiego (9-10.03.2024 r.), funkcjonariusze mundurowi byli zmuszeni nałożyć surowe kary na trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Wszyscy zostali schwytani za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, a konsekwencje ich wykroczeń to grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych, dwucyfrowa liczba punktów karnych oraz odebranie prawa jazdy.

Podczas jednej z kontroli przeprowadzonych na ulicy I Brygady Pancernej Wojska Polskiego w Wejherowie, stróże prawa zatrzymali mężczyznę prowadzącego samochód marki Kia. Szybkość, z jaką poruszał się ten kierowca, wynosiła aż 114 km/h, mimo że obowiązywało tam ograniczenie do 50 km/h.

Kierujący pojazdem został ukarany za przekroczenie prędkości o 64 km/h mandatem w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi. Jego prawo jazdy zostało tymczasowo zawieszone – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Kolejny przypadek wykroczenia odnotowano w Redzie. Tam też, stróże prawa z komendy wejherowskiej zatrzymali kierowcę BMW, który poruszał się z prędkością 113 km/h na obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Jak informuje rzeczniczka policji wejherowskiej, kierowca ten został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi. Dodatkowo, mężczyzna będzie musiał zrezygnować z prowadzenia pojazdów na najbliższe trzy miesiące z powodu tymczasowego odebrania mu prawa jazdy.

Jeszcze jednego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci ruchu drogowego w powiecie wejherowskim. Mężczyzna ten podczas jazdy przez teren zabudowany przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h, osiągając aż 109 km/h na „pięćdziesiątce”.

Za swoje wykroczenie, kierowca ten został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz otrzymał 13 punktów karnych. Do tego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.