Kobieta została przygnieciona samochodem na własnej posesji

Kobieta została przygnieciona samochodem na własnej posesji

Zdarzenie, do którego doszło w minioną sobotę, potrafi zszokować. W jednej z miejscowości w Gminie Skała doszło do niecodziennej sytuacji, w której kobieta została na własnej posesji przygnieciona przez samochód. W dodatku jak się później okazało, sprawcą niecodziennej sytuacji był jej mąż, który nieumyślnie przygniótł kobietę samochodem, wracając z sobotnich zakupów.

Niecodzienny powrót z zakupów

Wydarzenie miało miejsce 14 sierpnia. Był wczesny poranek, kiedy ratownicy otrzymali nietypowe zgłoszenie od męża poszkodowanej kobiety. Wynikało z niego, że została ona przygnieciona przez samochód. Jak się później okazało, sprawcą całej sytuacji był właśnie mąż kobiety, który po powrocie z zakupów sam przypadkowo przegniótł poszkodowaną, która wychodziła w tamtej chwili z piwnicy znajdującej się pod felernym garażem.

Mężczyzna niezwłocznie powiadomił Pogotowie Ratunkowe oraz Straż pożarną. Po przybyciu na miejsce strażacy zobaczyli kobietę, która została uwięziona nieopodal wyjścia do piwnicy, przyczyną uwięzienia było przygniecenie przez pojazd, którym chwilę wcześniej jej mąż wjechał do garażu. Akcja ratunkowa przyniosła pożądany skutek. Strażacy po uzyskaniu swobodnego dostępu uwolnili kobietę i przekazali ją w ręce ratowników medycznych. Kobiecie nic poważnego się nie stało.

W Akcji ratowniczej brały udział jednostki OSP Przybysławice, OSP Skała, OSP Nowa Wieś, a także OSP Rzeplin. Całą akcję koordynowali strażacy zawodowi z JRG5 Kraków oraz Funkcjonariusze Policji. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji udało się uniknąć poważniejszych obrażeń.