Seria śmiertelnych wypadków w Lubuskiem.

Seria śmiertelnych wypadków w Lubuskiem.

Ciąg dalszy tragicznych zdarzeń drogowych na terenie naszego kraju, tym razem w województwie lubuskim. Doszło tam do dwóch wypadków, w których skutek życie straciły 3 osoby, a kilka zostało poważnie rannych.

Dwie tragedie

Do tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w niedzielę. Około godziny 19.30. Policjanci otrzymali informacje o wypadku, do którego doszło na trasie Wierzbica-Chełm. Samochód osobowy, którym podróżowało trzech mężczyzn, z bardzo dużą siłą uderzył w drzewo. W wyniku tego przykrego zdarzenia dwójka z trzech osób podróżujących pojazdem odniosła śmierć na miejscu. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobówki po wykonaniu manewru skrętu przejechał około 200 metrów, po czym niespodziewanie zjechał do rowu i z impetem uderzył w drzewo. Policjanci w dalszym ciągu badają sprawę. Trzeci z mężczyzn z licznymi obrażeniami trawił do szpitala.

Drugi niestety śmiertelny wypadek miał miejsce w Charlejowie. Doszło tam do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący samochodem marki BMW w trakcie zdarzenia wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu, jednocześnie kierujący seatem 55-latek wyjeżdżał właśnie z jednej z posesji. W wyniku wypadku śmierć poniósł młody kierowca BMW, poważnych obrażeń doznała także jego pasażerka, która została natychmiastowo przewieziona do szpitala w ciężkim stanie.

Policjańci z woj. Lubuskiego apelują o rozwagę. To właśnie w trakcie wakacji dochodzi do wielu wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W wiekszości przypadków przyczną jest niestety nadmierna prędkość oraz prowadzenie na podwójnym gazie.