Śmiertelne wypadki na Lubelszczyźnie: Pięć ofiar, jedna osoba ranna

Śmiertelne wypadki na Lubelszczyźnie: Pięć ofiar, jedna osoba ranna

Lubelszczyzna przeżyła koszmarną sobotę, zaznaczoną na mapie tragicznych wypadków. W ciągu minionych 24 godzin na drogach regionu doszło do sześciu poważnych kolizji drogowych. Niestety, pięć osób straciło życie w wyniku tych zdarzeń, a jedna została poważnie ranna. Miejscem tych niefortunnych zdarzeń były powiaty bialski, lubelski oraz puławski. Tragiczny bilans obejmuje trzy ofiary śmiertelne spośród niechronionych uczestników ruchu drogowego: dwóch motocyklistów i jednego pieszego – grupa ta jest szczególnie narażona na śmiertelne konsekwencje wypadków. Zaskakujące jest, że nawet najbardziej podstawowe zasady bezpieczeństwa i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą zapobiec wielu tragediom drogowym.

Na tle sobotnich wydarzeń na drogach Lubelszczyzny odnotowano sześć wypadków drogowych, które niestety zaowocowały pięcioma ofiarami śmiertelnymi, a jedna osoba została poważnie ranna. Tragedie rozegrały się w powiatach bialskim, lubelskim i puławskim.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce rano na drodze wojewódzkiej nr 813 w Kwasówce, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Wstępne ustalenia sugerują, że 33-letni kierowca Citroena Berlingo na łuku drogi zjechał się na przeciwny pas ruchu i tam zderzył się czołowo z dostawczym Volkswagenem. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

W powiecie lubelskim w Mętowie doszło do kolejnych dwóch wypadków, które skończyły się tragicznie dla motocyklistów. Pierwsze z tych zdarzeń miało miejsce przed godziną 14:00 na DW-835. Według wstępnych ustaleń, 44-letni kierowca Opla wykonując manewr skrętu w lewo, zderzył się z motocyklem Kawasaki jadącym z przeciwnego kierunku. Jego 29-letni kierowca trafił do szpitala w stanie ciężkim, niestety nie udało się go uratować – mężczyzna zmarł tej nocy.

Kolejny wypadek miał miejsce po godzinie 16:00 na drodze powiatowej w Mętowie. Tym razem doszło do zderzenia motocyklisty na Hondzie i ciągnika rolniczego z opryskiwaczem. Motocyklista, 21-letni mężczyzna, jechał w kierunku Skrzynic Drugich, kiedy uderzył w prawy bok maszyny rolniczej doczepionej do traktora, którym kierował 54-letni mężczyzna skręcający w lewo, by wjechać na pole uprawne. Niestety, kierowca motocykla zginął na miejscu.

Do ostatnich dwóch tragicznych zdarzeń doszło w powiecie puławskim, w gminie Kurów. Pierwsze z nich miało miejsce około godziny 17:00 w Kurowie na ulicy Tadeusza Kościuszki – tam doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Ze słów 39-letniego kierowcy Mitsubishi wynika, że pieszy upadł na jego samochód i został wciągnięty pod tylną oś pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale niestety zmarł po kilku godzinach z powodu poważnych obrażeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 23:00 w miejscowości Barłogi, również w gminie Kurów. Tam 22-latek kierujący Fordem z niewiadomych przyczyn stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu i uderzył bokiem w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.