Tragedia na drodze wojewódzkiej nr 794 – pieszy zginął po potrąceniu przez samochód

Tragedia na drodze wojewódzkiej nr 794 – pieszy zginął po potrąceniu przez samochód

Cicha, spokojna wieczorna sobota 16 marca 2024 roku została nagle przerwana przez tragiczne wydarzenie w Cianowicach, miejscowości wchodzącej w skład gminy Skała. Na drodze wojewódzkiej oznaczonej numerem 794 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Niespodziewany wypadek dotknął mężczyznę w wieku 57 lat, który przechodził przez ulicę Krakowską. Mimo natychmiastowego wezwania wsparcia ze strony pogotowia, straży i policji, życie potrąconego nie było możliwe do uratowania.

Akcję ratunkową prowadził zespół ratownictwa medycznego ze Skały, który dołączył do śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego przybyłego na miejsce zdarzenia. Mimo długotrwałej i intensywnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wszelkie próby reanimacji okazały się niestety bezowocne.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przekazał informacje na temat szczegółów zdarzenia. Potrącenie pieszego spowodował osobowy samochód marki mercedes. Mężczyzna, który został potrącony, przechodził po poboczu drogi w momencie nieszczęśliwego zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy.

Na miejscu interweniowali również policjanci z Komisariatu Policji w Skale oraz strażacy z OSP Cianowice i OSP Maszyce. W wyniku tragedii, ruch na drodze wojewódzkiej nr 794 został całkowicie zablokowany na pewien czas, a następnie wprowadzono go wahadłowo. Prokurator przybył na miejsce zdarzenia, a działania służb utrudniające ruch na drodze trwały do godziny 4:00 nad ranem następnego dnia.

Zajście to wywołało liczne reakcje mieszkańców, którzy wielokrotnie podkreślali, że odcinek drogi wojewódzkiej nr 794, gdzie doszło do wypadku, jest niebezpieczny z powodu braku chodnika i oświetlenia. Wielokrotnie interweniowali już wcześniej w sprawie poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi.