Ciężki weekend i początek tygodnia: śmiertelne wypadki na drogach

Ciężki weekend i początek tygodnia: śmiertelne wypadki na drogach

Jak można wywnioskować z policyjnych danych, miniony weekend nie należał do najłatwiejszych, a i początek tygodnia w wielu rejonach Polski zaczął się nieszczęśliwie. Mowa oczywiście o sytuacji na drogach i ilości śmiertelnych wypadków, których w ostatnich dniach było zatrważająco dużo.

Wypadki z udziałem rowerzystów i pieszych

Sezon wiosenno-letni to czas wyjątkowej aktywności wśród rowerzystów i pieszych. To niestety wiąże się również z większym niebezpieczeństwem na drogach. Niestety, w wyniku zderzenia z samochodem, zginął 12-letni chłopiec jadący na hulajnodze elektrycznej. Dzień później doszło do podobnego wypadku z udziałem rowerzystki. Dziewczyna miała zaledwie 16 lat. Oba wypadki miały miejsce w województwie mazowieckim.

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszej wydarzył się również na Pomorzu. Kobieta przechodziła przez pasy, kiedy zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Była to niegroźna kolizja, ale siła uderzenia sprawiła, że pojazd najechał na pieszą. Jej życia nie udało się uratować.

Powyższe tragedie to jedne z wielu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Warto wyobrazić sobie skalę problemu, jakim jest niedostateczne bezpieczeństwo na polskich drogach.

Wypadki z udziałem dzikich zwierząt

Przyczyną groźnych wypadków bardzo często bywają również dzikie zwierzęta. Takie zdarzenia kończą się z reguły zniszczonym samochodem i śmiercią potrąconego zwierzęcia. Znacząco przyczynia się to do wymierania gatunków dzikich zwierząt, a przy okazji stanowi zagrożenie także dla zdrowia i życia ludzi. Bo zderzenie z łosiem lub jeleniem może skończyć się tragicznie również dla człowieka.

Policjanci apelują o ograniczenie prędkości, zwłaszcza w tak strategicznym okresie, kiedy ludzi i zwierząt na drogach jest więcej.