Felgi aluminiowe czy stalowe?

Felgi aluminiowe czy stalowe?

Felga to element nośny podwozia pojazdu, na który zakładane są opony. Zadaniem felgi jest przenoszenie sił z piasty koła na oponę, a także chłodzenie (wentylowanie) układu hamulcowego.

Fakty i mity

Mała popularność felg aluminiowych na początku okresu, gdy zaczęły pojawiać się powszechnie inne marki samochodów niż te, wyjeżdżające z FSO, spowodowała, że powstało wiele mitów wokół nich. Pewnie po części tłumaczone było w ten sposób, dlaczego auto posiada felgi stalowe. Trend się ten znacznie zmienił i felgi aluminiowe są dostępne w każdym rozmiarze i dla każdego pojazdu w wielu wariantach, jednak różne kłamstwa pozostały znane i są nadal rozpowszechniane.

Felgi aluminiowe są „za miękkie”

To utarte stwierdzenie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Materiał, z których wykonane są felgi aluminiowe jest znacznie twardszy i bardziej wytrzymały na siły działające na koła. Aluminium jako materiał ma pewien zakres plastyczności, ale akurat w przypadku felgi jest to zaleta. Felga nie pęknie w przypadku lekkiego uderzenia, a jedynie odkształci się i nie zacznie nam np. uciekać nagle powietrze.

Alufelgi nie da się naprawić

To także kłamstwo, które jednak mogło mieć nieco prawdy w odległych czasach. Felgi aluminiowej faktycznie nie naprawimy w taki sposób jak stalowej, a te metody były znane, gdy na naszych drogach mijaliśmy głównie maluchy i borewicze. Brak dostępnego sprzętu i znanych metod można było podsumować słowami „nie da się”, ale obecnie to nie jest żaden problem.

Droższe w utrzymaniu

Tutaj zapewne chodzi o wymianę opon lub naprawę felgi i tak, koszty utrzymania są nieco wyższe, jednak nie są to zabójcze różnice.

Felgi Vossen

Pasjonat motoryzacji mając swój samochód zawsze dba o stan techniczny ale również o wygląd swojego pojazdu. Felgi Vossen to produkt, który cechuje doskonałość, piękny design, wysoka jakość wykonania oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Na rynku występują różne modele felg aluminiowych, do różnych samochodów i w różnych rozmiarach, po to aby idealnie dopasować do Twojego auta. Felgi aluminiowe wykonywane są z wysokiej jakości aluminium, posiadają zestaw śrub do montażu, pierścienie centrujące, a także wentyle chromowane. Felgi Vossen Wheels są odporne na warunki atmosferyczne, przeciążenia jakie wytwarzane są podczas jazdy, także są bardzo bezpieczne. Alufelgi są malowane proszkowo na kolor srebrny, czarny, grafitowy. Jeśli chcesz zamówić felgi aluminiowe marki Vossen należy złożyć zamówienie i udać się do salonu gdzie specjaliści dokładnie założą felgi na opony Twojego samochodu. Nic trudnego!