Plaga kradzieży na polskich drogach!

Plaga kradzieży na polskich drogach!

Polscy kierowcy są w niebezpieczeństwie, ponieważ złodzieje upatrzyli sobie krajową infrastrukturę drogową za cel. Częste kradzieże elementów takich jak ogrodzenia, lampy, a nawet znaki drogowe, znacznie pogarszają bezpieczeństwo na drogach. Policja apeluje do kierowców o wsparcie i zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań.

Łatwy, a przy okazji nieetyczny zarobek

Oświetlenie, ogrodzenia i barierki przy drogach nie powstają po to, by cieszyć oczy kierowców. Te wszystkie elementy, które mamy okazję podziwiać przy drodze, stanowią cały zespół zabezpieczeń i usprawnień, dzięki którym podróżowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Niestety, w ostatnich tygodniach złodzieje okradają drogi szybkiego ruchu i autostrady do tego stopnia, że na wielu odcinkach o bezpieczeństwie nie ma już mowy.

Kradzieże na drogach z pewnością są z punktu widzenia złodzieja korzystne, ale nie sposób nie dostrzec, że jednocześnie jest to zachowanie nieetyczne, mówiąc najdelikatniej. Takie osoby świadomie tworzą zagrożenie na drodze, co może skończyć się bardzo nieszczęśliwie dla kierowcy, który będzie miał pecha. W związku z tym policjanci apelują do uczciwych kierowców o pomoc. Tylko dzięki współpracy z policją mamy realne szanse na ukrócenie tego nielegalnego procederu. Na razie złodzieje czują się bezkarni, ponieważ ich tożsamość pozostaje nieznana. Dodatkowo policja nie jest w stanie kontrolować wszystkich odcinków i tras jednocześnie. Swoje rozwiązania wprowadziła również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Są to specjalne oznaczenia na szczególnie upodobanych przez złodziei elementach infrastruktury drogowej.