Nieszczęśliwy wypadek w Białogardzie: Dwóch młodych ludzi rannych po tym, jak samochód wtargnął na chodnik

Nieszczęśliwy wypadek w Białogardzie: Dwóch młodych ludzi rannych po tym, jak samochód wtargnął na chodnik

Przy ul. Mickiewicza w Białogardzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, kiedy to 29-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki BMW niespodziewanie zjechał z drogi, uderzając w grupę pieszych poruszających się po chodniku. W wyniku tego incydentu do szpitala trafiło dwóch młodych ludzi – relacjonowała asp. Kinga Plucińska-Gudełajska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.

Niefortunne zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy poranek, po godzinie 9 przy ulicy Mickiewicza. Kierujący 29-letni mężczyzna, z nieznanych jeszcze powodów, stracił panowanie nad swoim BMW i uderzył w grupę przechodniów. Dwie ofiary to nastolatkowie w wieku 17 i 18 lat. Jeden z nich odniósł złamanie kończyn dolnych, drugi natomiast doznał ogólnych obrażeń ciała. Obydwoje zostali natychmiast przewiezieni do najbliższego szpitala – przekazała asp. Plucińska-Gudełajska.

Policja poinformowała, że 29-latek był trzeźwy podczas zdarzenia. Po wypadku został zatrzymany przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia. Zostaną przeprowadzone z nim procedury procesowe. Pomocny w ustalaniu szczegółowych okoliczności tego tragicznego incydentu ma być biegły ds. wypadków drogowych.