66-letni pieszy stracił życie w tragicznym wypadku pod Szastarką

66-letni pieszy stracił życie w tragicznym wypadku pod Szastarką

W sobotni wieczór doszło do fatalnego zdarzenia drogowego, które miało miejsce na nieoświetlonym fragmencie drogi w Szastarce. W wyniku tego nieszczęścia, 66-letni mężczyzna, który poruszał się jako pieszy, poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca Fiata, mający w swoim organizmie ponad 0,3 promila alkoholu, potrącił pieszego. Policja prowadzi śledztwo w sprawie tego tragicznego wypadku celem wyjaśnienia jego przyczyn i okoliczności.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce nieco przed godziną 21:00 na terenie niezabudowanym, na odcinku drogi pozbawionym oświetlenia. Jak wynika z początkowych ustaleń funkcjonariuszy policji z kraśnickiej drogówki, kierujący pojazdem marki Fiat najechał na pieszego. Mężczyzna, który przechodził przez drogę, był w stanie nietrzeźwości, a jego poziom alkoholu w organizmie wynosił ponad 0,3 promila. W efekcie zdarzenia 66-latek zginął na miejscu. 55-letni prowadzący pojazd został zatrzymany – informuje komisarz Anna Kamola.

Pod kierownictwem prokuratora, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. Zwłoki ofiary po ustaleniu tożsamości zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej, aby przeprowadzić sekcję zwłok. W toku śledztwa mają być wyjaśnione przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Jak udało się ustalić, w chwili wypadku pieszy nie miał na sobie elementów odblaskowych.