Tragiczne zdarzenie na A4 w okolicach Jarostowa: zderzenie ciężarówki z busem zakończone trzema ofiarami śmiertelnymi i pięcioma rannymi

Tragiczne zdarzenie na A4 w okolicach Jarostowa: zderzenie ciężarówki z busem zakończone trzema ofiarami śmiertelnymi i pięcioma rannymi

Na Dolnym Śląsku, konkretnie na odcinku autostrady A4 w rejonie Jarostowa, doszło do straszliwego wypadku. Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło około godziny 6:30. Informacje wstępne sugerowały, że ciężarówka, przewożąca artykuły spożywcze, zderzyła się z busem. W wyniku tego tragicznego wypadku droga została całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Niestety, pierwsze przekazane informacje o jednej ofierze śmiertelnej i dwóch osobach poddanych reanimacji szybko uległy zmianie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do trzech. Dodatkowo pięć osób zostało rannych. Wszystkie poszkodowane osoby były pasażerami busa.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej udostępniła zdjęcie z miejsca wypadku. Na drodze widać rozrzucone po niej elementy pojazdów i ładunku ciężarówki, co potwierdza tragiczny bilans zdarzenia.

Z powodu tego wypadku droga w kierunku Zgorzelca była całkowicie zablokowana. Dodatkowe utrudnienia powstały, kiedy na miejscu lądował śmigłowiec pogotowia ratunkowego, co spowodowało również blokadę pasów prowadzących do Wrocławia. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.