Kierowca Mercedesa skorzystał bezprawnie z "korytarza życia" – otrzymał wysoki mandat

Kierowca Mercedesa skorzystał bezprawnie z "korytarza życia" – otrzymał wysoki mandat

Podczas ostatnich działań kontrolnych, funkcjonariusze średzkiego Wydziału Ruchu Drogowego zgłosili przypadki nieodpowiedniego korzystania z „korytarza życia” na autostradzie A4. Szczególnie uwagę przyciągnął jeden kierowca, który postanowił wykorzystać ten pas ruchu do omijania korków spowodowanych awarią innego pojazdu. Mężczyzna podróżujący mercedesem, za którym ruszył w nieuprawniony sposób, otrzymał karę w postaci mandatu w wysokości 2,5 tys zł oraz 8 punktów karnych.

Mimo licznych apeli i ostrzeżeń ze strony służb drogowych, nadal można zaobserwować kierowców, którzy bezprawnie wykorzystują „korytarz życia” do omijania zatorów drogowych. Korytarz ten jest nieocenionym narzędziem dla służb ratunkowych, umożliwiającym szybkie dotarcie do ofiar zdarzeń drogowych.

W niedawnych dniach, podczas rutynowych działań kontrolnych, średzcy policjanci natknęli się na 31-letniego kierowcę mercedesa, który postanowił skorzystać z „korytarza życia” na autostradzie A4, aby ominąć korek. Mężczyzna podążał tuż za pojazdem uprzywilejowanym Żandarmerii Wojskowej. Gdy został zatrzymany do kontroli drogowej, tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem. Za to wykroczenie drogowe policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 8 punktów karnych.

W związku z powyższym, służby drogowe przypominają i apelują do wszystkich kierowców, aby pamiętać o prawidłowym korzystaniu z „korytarza życia”. Jest on przeznaczony dla służb ratunkowych, które muszą szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia i zapobiec dalszym ofiarom. Korzystanie z niego w celu omijania korków jest zabronione i niewłaściwe. Blokowanie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym również jest niedopuszczalne. „Korytarzem życia” mogą poruszać się jedynie pojazdy uprzywilejowane oraz pojazdy zarządców dróg lub pomocy drogowej biorący udział w akcji ratowniczej.