Folia aluminiowa sposobem na złodziei samochodów

Folia aluminiowa sposobem na złodziei samochodów

Okazuje się, że kawałek folii aluminiowej może stać się wygodnym zabezpieczeniem przed złodziejami samochodów. Owijanie kluczyka samochodowego folią aluminiową to niezawodny sposób na przytłumienie sygnału, co blokuje złodziejom szansę na kradzież auta otwieranego bezprzewodowo. Metoda ta cieszy się coraz większą popularnością wśród kierowców.

Bezprzewodowe zamki uwielbiane przez złodziei

Bezprzewodowy kluczyk do samochodu odblokowuje system blokad na drzwiach z bliskiej odległości. Technologia w założeniu jest bardzo wygodna. Nie trzeba wkładać i przekręcać kluczyka, gdyż samochód otworzy się automatycznie. W parze z tą wygodą niestety idzie również ryzyko. Auta z bezprzewodowymi kluczami najczęściej stają się łupem złodziei. A to dlatego, że stosunkowo łatwo je ukraść. W tym wypadku złodzieje pracują zwykle parami. Mają przy sobie odpowiedni sprzęt, dzięki któremu wydłużają sygnał łączący kluczyk z samochodem. Tym sposobem właściciel auta oddala się od samochodu i nieświadomie pozostawia drzwi otwarte. Złodziej musi jedynie wsiąść za kierownicę i odjechać.

Folia aluminiowa polecana przez policjantów

Nigdy nie wiemy, czy i w naszym pobliżu nie pojawi się ktoś chętny na nasz samochód. Lepiej dmuchać na zimne, tym bardziej że wystarczy tylko owinąć klucze kawałkiem folii aluminiowej. Folia zablokuje sygnał i uniemożliwi złodziejom jego przechwycenie. Kosztująca kilka złotych folia będzie niezawodnym zabezpieczeniem, które posłuży nam długo. Miłośnicy gadżetów mogą też zainwestować w specjalne etui do tłumienia sygnału. Oba sposoby są równie skuteczne i polecane przez policjantów.