Nowe BMW serii 7 – luksus w nowym wydaniu

Nowe BMW serii 7 – luksus w nowym wydaniu

Samochody bawarskiego producenta z charakterystycznym śmigłem w znaczku można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to te, których zdaniem jest osiąganie jak najlepszych czasów na torze wyścigowym oraz dawanie maksimum frajdy z jazdy. Druga zaś to grupa bardzo luksusowych limuzyn, które rozpieszczają kierowcę oraz pasażerów unikatowymi rozwiązaniami i znakomitą jakością wykonania elementów wnętrza. W naszym dzisiejszym artykule zdecydowanie skupimy się na tym drugim przypadku, ponieważ bohaterem będzie nowe BMW serii 7.

Wygląd zewnętrzny budzi kontrowersje

Od kilku lat samochody BMW bardzo mocno zwracają na siebie uwagę. Wprowadzenie dużego grilla, przeprojektowanie tyłu nowych modeli, a także zdecydowanie bardziej odważna stylistyka sprawiła, że opinie na temat wyglądu najnowszych propozycji marki są bardzo podzielone. Wśród nich możemy znaleźć zwolenników, ale również wielu skrajnych przeciwników tego, co w ostatnich latach zadziało się w wyglądzie samochodów BMW.

Nowe BMW serii 7 zdecydowanie wpisuje się do tej grupy. Przeciwnicy wytykają bardzo masywny i przez to sprawiający wrażenie ciężkiego przód. Duży grill w połączeniu z niewielkimi i rozdzielonymi światłami sprawia, że to BMW wygląda zupełnie inaczej niż wszystkie, które do tej pory opuściły fabryki tej marki. Najbardziej szydercze opinie nie oszczędzają również wyglądu tyłu auta, gdzie pojawiają się liczne porównania do budżetowych, azjatyckich konkurentów.

Trzeba jednak przyznać, że nowe BMW serii 7 wygląda nietuzinkowo i zwraca na siebie uwagę. Na tle innych limuzyn konkurencyjnych marek, wygląda bardzo nowocześnie i podkreśla swój indywidualny charakter.

Luksus i nowoczesność we wnętrzu

Wiele dzieje się także we wnętrzu samochodu. Oprócz materiałów doskonałej jakości, wśród których możemy wyróżnić m.in. skóry Merino, szlachetne odmiany drewna, czy prawdziwy carbon, warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania. Duże ekrany znajdujące się przed kierowcą odpowiadają za sterowanie bardzo rozbudowanym i zaawansowanym systemem multimedialnym.

Seria 7 bardzo często wykorzystywana jest przez prezesów firm lub osoby, które mogą pozwolić sobie na posiadanie własnego kierowcy. Nic więc dziwnego, że bardzo dużo dzieje się z tyłu samochodu, gdzie możemy znaleźć m.in. sporych rozmiarów ekran, umożliwiający wyświetlanie filmów. Tego typu rozwiązania, nie tylko poprawiają komfort pasażerów, ale również podkreślają prestiż tego modelu.

Nowoczesność również pod maską

Omawiając nowe BMW serii 7, nie sposób pominąć kwestii związanych z napędem. Kupujący mają do wyboru klasyczny silnik diesla, a także zdecydowanie bardziej nowoczesne rozwiązania, czyli napęd hybrydowy oraz elektryczny. Niezależnie od wybranego rodzaju napędu, kierowca może liczyć na bardzo dobrą dynamikę jazdy oraz niskie spalanie.

Dla kogo powstało nowe BMW serii 7?

Nowe BMW serii 7 to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie elegancję, styl oraz luksus, a przy okazji chcą posiadać w swoim garażu samochód o nietuzinkowym wyglądzie, który budzi wiele skrajnych emocji.