Autostrada A4 z utrudnieniami w drugiej połowie wakacji?

Autostrada A4 z utrudnieniami w drugiej połowie wakacji?
GDDKiA podpisało umowę na wykonanie remontu nawierzchni na A4, kierowcy mogą w najbliższym czasie spodziewać się utrudnień. Chodzi tutaj o odcinek na Trasie Gliwice – Wrocław, remont rozpocznie się na wysokości Góry Świętej Anny i będzie ciągnąć się aż do granicy z wojewódzkiej. Wykonawca jest na etapie projektowania, jednak prace mają rozpocząć się jeszcze w sierpniu.
 
Niestety, sama autostrada najlepsze lata ma już za sobą. Posiada ona dwa pasy w każdym kierunku, jednak miejscami brakuje tutaj miejsca choćby na pobocze awaryjne. Ma się to mienić w przeciągu najbliższych dwóch lat, z wyłączeniem okresu zimowego. Zostanie wymieniona nawierzchnia, zarówno ta gruntowa, jak i ścieralna. Przebudowane zostaną także 2 węzły komunikacyjne. Wykonawca jest w tej chwili na etapie projektu, gdy tylko zostanie on zakończony oraz zatwierdzony, ruszy remont.
 

Utrudnienia dla kierowców

 
Spodziewane w tym miejscu jest ograniczenie w postaci dwóch, jednak węższych pasach ruchu. Gdzieniegdzie, może zostać także zastosowane zwężenie do jednego pasa, jednak będzie ono czasowe. Spodziewane jest w miejscach, w których spodziewane będą największe przebudowy.
Kierowcy muszą nastawić się na utrudnienia na tym odcinku, całość prac zakończona ma zostać w 2023 roku.