Zmiana warty na feriach zimowych: Kolejne województwa rozpoczynają wypoczynek, Policja kontynuuje działania zapewniające bezpieczeństwo

Zmiana warty na feriach zimowych: Kolejne województwa rozpoczynają wypoczynek, Policja kontynuuje działania zapewniające bezpieczeństwo

Poniedziałek będzie dniem powrotu do nauki dla tych uczniów, którzy jako pierwszy mieli okazję cieszyć się przerwą od lekcji, czyli zimowymi feriami. W tym samym dniu nastąpi zmiana warty, gdyż ferie zimowe rozpoczną szkoły w takich województwach jak lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. W związku z tym, funkcjonariusze ruchu drogowego będą kontynuować swoje działania zapewniające bezpieczeństwo podróży.

Dla służb policyjnych, okres ferii to czas intensyfikacji działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z tego czasu na odpoczynek i przemieszczającym się po kraju. Ważnym elementem działań policyjnych jest kontrola stanu technicznego autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało listę miejsc, w których są prowadzone takie kontrole oraz miejsca, gdzie można skontaktować się z kierowcami przewożącymi dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Na tej liście znajdują się numery telefonów, pod które można dzwonić w celu uzyskania informacji o możliwości przeprowadzenia dodatkowych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas takich kontroli, policjanci sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia oraz kwalifikacje kierującego. Dodatkowo zwracają uwagę na jego stan trzeźwości oraz kondycję psychofizyczną.

Zaleca się, aby rodzice i opiekunowie poinformowali policję o planowanym wyjeździe na ferie z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu można zapobiec długiemu oczekiwaniu na przybycie patrolu Policji do miejsca kontrolowanego.