Tragiczne incydenty w Popowie i Lipnie: Piesi zostali potrąceni przez samochody

Tragiczne incydenty w Popowie i Lipnie: Piesi zostali potrąceni przez samochody

Zaskakujące zdarzenia drogowe miały miejsce w dwóch miastach, Lipnie i Popowie, gdzie piesi zostali potrąceni. Z poważnymi obrażeniami zostali przetransportowani do pobliskich szpitali.

Niedziela, 28 stycznia był dniem, kiedy mieszkańcy Łochocina przekazali informacje o potrąceniu pieszego w Popowie służbom policyjnym, które pełniły tam swoją służbę. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, natrafili na wyraźnie rannego mężczyznę na poboczu drogi otoczonego przez tłum gapiów. Na podstawie pierwszych ustaleń, policja stwierdziła, że mężczyzna ten prawdopodobnie został trafiony lusterkiem samochodu podczas przejścia przez jezdnię na nieoznakowanym odcinku, a następnie kolejny pojazd go potrącił. W wyniku tego zdarzenia, 78-letni obywatel Włocławka w krytycznym stanie został przewieziony do szpitala.

Następnego dnia, 29 stycznia, doszło do kolejnego zdarzenia w Lipnie na ulicy Mickiewicza, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych 42-letni mieszkaniec gminy Lipno został potrącony przez samochód marki Audi. Ten mężczyzna również z poważnymi obrażeniami został odwieziony do szpitala.

Oba incydenty są obecnie przedmiotem prowadzonych śledztw, które mają na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyn tych tragicznych wypadków.

Komisarz Małgorzata Małkińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności zarówno przez kierowców, jak i pieszych podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Szczególnie ważne jest to poza terenem zabudowanym, od zmierzchu do świtu, kiedy piesi powinni nosić elementy odblaskowe. Dodatkowo, zawsze należy upewnić się, czy nie zbliża się jakiś pojazd przed przekroczeniem jezdni. Te proste zasady mogą uratować życie.