Wypadek busa z samochodem osobowym – są ranni

Wypadek busa z samochodem osobowym – są ranni

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w Łodzi. 24 sierpnia w godzinach popołudniowych. Doszło tam bowiem do wypadku. Kierowca Golfa prawdopodobnie przejechał na czerwonym świetle, po czym uderzył w Sprintera, który aktualnie przewoził pasażerów. Pięć osób zostało rannych.

Jak dokładnie doszło do wypadku?

Wypadek zdarzył się w Łodzi na skrzyżowaniu Przędzalnianej z Tuwima we wtorek 24 sierpnia po południu. Samochód osobowy uderzył w busa przewożącego pasażerów. Od strony alei Rodziny Scheiblerów jechał natomiast kierowca Volkswagen Golfa, to on prawdopodobnie jest sprawcą wypadku. Wjechał on bowiem na skrzyżowanie na czerwonym świetle i wybił się w kierującego sprinterem. W tym zdarzeniu pięć osób z urazami kończyn i głowy zostało przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Ucieczka z miejsca zdarzenia.

Warto także nadmienić, że większość pasażerów, która przebywała w golfie, uciekła z miejsca zdarzenia. Z informacji przekazanych przez Policję w chwili uderzenia w pojeździe znajdywały się aż cztery osoby w tym dziecko. Niestety po przybyciu na miejsce okazało się, że trzy z czterech osób zbiegły z miejsca zdarzenia. Możliwe jest, że osoby te były w szoku po całym wydarzeniu i zbiegły z miejsca wypadku pod wpływem szoku.

Na chwilę obecną ustalane jest kto był kierowcą Golfa, oraz jaka była konkretna przyczyna wypadku. Na miejscu pracowało aż pięć zastępów straży pożarnej, a także policja i pogotowie ratunkowe.
Warto także wspomnieć, że z ujawnionych informacji wynika, że kierujący sprinterem w chwili wypadku nie był pod wpływem alkoholu. Co istotne posiadał on także wszelkie niezbędne uprawnienia do przewozu osób.