Wrocław: Trudne warunki na drogach z powodu gołoledzi i śniegu

Wrocław: Trudne warunki na drogach z powodu gołoledzi i śniegu

Nieprzyjazne warunki atmosferyczne utrudniają ruch drogowy we Wrocławiu i jego okolicach. Z powodu pojawienia się gołoledzi, a następnie śniegu padającego w popołudniowych godzinach, sytuacja na drogach i chodnikach jest niezwykle skomplikowana – doszło do tworzenia się „szklanki”. Taka aura doprowadziła już do zdarzeń drogowych.

Na terenie Wrocławia nie brakuje miejsc, gdzie komunikacja jest utrudniona. Między innymi trudności dotyczą mostu Milenijnego, gdzie samochód osobowy uderzył w barierki w kierunku zjazdu na Osobowice. Istnieją także problemy na S5 na odcinku wysokości Wiszni Małej, gdzie ciężarówki blokują zjazd. Nieopodal Wrocławia – w Smardzowie koło Oleśnicy, osobowy samochód wylądował w rowie, co jednak nie uniemożliwia przejazdu przez tę drogę. Na miejscu zdarzenia znajduje się policja. Problematyczna sytuacja występuje również w Kamieńcu Wrocławskim, gdzie ciężarówka ma trudności z wjazdem na rondo prowadzące do Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

W miejscowości Smolec, nieopodal Kątów Wrocławskich, doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Według pierwszych doniesień, jedna osoba została poszkodowana w wyniku tego zdarzenia. Pasażerowie MPK również doświadczają kłopotów. Na ulicy Mościckiego autobus uderzył w skarpę, natomiast na Hubskiej autobus linii 125 utknął w drodze do dworca. Pojazd ten ma rozbite przednie szyby i stoi aktualnie na przystanku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że niebezpieczna gołoledź może występować również nocą. Stopień I alertu, który był obecny do godziny 18, został przedłużony do godziny 22. Spodziewana temperatura powietrza wynosi około -3°C , a minimalna temperatura przy gruncie to około -4°C. Ujemne temperatury mają utrzymać się do soboty.