Dwie kolizje drogowe na drodze numer 7. Jedna ofiara – 13-letnia dziewczynka

Dwie kolizje drogowe na drodze numer 7. Jedna ofiara – 13-letnia dziewczynka

Niedzielne przedpołudnie upłynęło pod znakiem dwóch zdarzeń drogowych, które miały miejsce na drodze ekspresowej numer 7. Pierwsze z nich objęło 13-letnią pasażerkę, która musiała zostać przewieziona do szpitala. Druga kolizja nie przyniosła na szczęście żadnych ofiar, mimo uczestnictwa trzech pojazdów.

W miejscowości Kostomłoty Pierwsze, tuż po godzinie dziewiątej zdarzył się wypadek, w którym poszkodowana została 13-letnia dziewczyna. Do kolizji doszło, kiedy 56-letni kierowca auta marki Nissan uderzył w tył volkswagena prowadzonego przez 54-latka. W wyniku zdarzenia, młoda pasażerka volkswagena została przewieziona do szpitala – informowała starsza aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Kilka godzin po pierwszym zdarzeniu, tuż po godzinie jedenastej w Milanowskiej Wólce, zdarzył się kolejny wypadek drogowy. Tym razem brały w nim udział trzy samochody. 36-letni kierowca mercedesa, próbując wyprzedzić inne pojazdy, wjechał na prawy pas, co spowodowało zderzenie z fiatem prowadzonym przez 37-letnią kobietę – relacjonowała rzeczniczka kieleckiej KMP. Po zderzeniu z fiatem, mercedes uderzył także w busa marki Mercedes, za którego kierownicą siedział 73-latek. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, a pomimo poważnych uszkodzeń pojazdów, nikt nie został przewieziony do szpitala. Straż pożarna musiała jednak interweniować, aby uwolnić jedną z pasażerek uwięzionych w rozbitym samochodzie.

W obliczu tych zdarzeń, apelujemy o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości do warunków panujących na trasie. Zwracajmy także uwagę na nasłonecznienie drogi, które może chwilowo oślepiać kierowców.