Wojsko na polskich drogach. Będą utrudnienia w ruchu?

Wojsko na polskich drogach. Będą utrudnienia w ruchu?

Na maj zaplanowano szereg wojskowych ćwiczeń, które będą odbywać się niemal na terenie całego kraju. W związku z tym przez większość województw regularnie będą przejeżdżać eskortowane przez policję kolumny wojskowe. Czy będą przyczyną utrudnień na drogach?

Większość kursów będzie realizowana nocą

Władze kraju oficjalnie wypuściły informację o zaplanowanych na maj ćwiczeniach. Wobec tego zwiększona ilość pojazdów należących do Wojska Polskiego nie powinna nikogo dziwić ani tym bardziej stresować. Świadomie uprzedzono ludzi o ćwiczeniach, by w nikim nie wywoływać niepotrzebnego stresu. Rząd z pewnością ma na uwadze również uchodźców przebywających w Polsce.

Kolumny wojskowe będą przemieszczać się głównie nocą, by nie torować dróg za dnia. Taka kolumna pojazdów wojskowych może spowalniać ruch i tym samym prowadzić do tworzenia się korków. Dołożono wszelkich starań, by tych utrudnień uniknąć, jednak nie zawsze będzie to możliwe.

Wojskowi będą trenować także za dnia

Może się zdarzyć, że będziemy świadkami przejazdu kolumny wojskowej także za dnia. Ćwiczenia zakładają różne scenariusze i nie zawsze będzie możliwość realizowania nocnych kursów. Osoby, które zauważą wojsko, proszone są o nierobienie zdjęć i nierozprzestrzenianie ich w social media. W przeciwnym razie mogą stać się one źródłem do rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji, co jest obecnie bardzo niepożądane.

Pozostaje mieć nadzieję, że kolumny wojskowe nie będą przyczyną korków.