Czy kask rowerowy jest mi potrzebny? Jak go wybrać?

Czy kask rowerowy jest mi potrzebny? Jak go wybrać?

Kask rowerowy jest dodatkiem, który często polaryzuje miłośników jazdy na rowerze. Jedni uważają go za absolutny obowiązek, inni nie wyobrażają sobie założenia go choćby na pięć minut. Jak jest naprawdę? Czy kask rowerowy jest nam potrzebny i należy go nosić – dowiesz się z naszego wpisu.

Czy kask rowerowy jest mi potrzebny?

Najłatwiej i najszybciej jak można powiemy: tak, zdecydowanie kask rowerowy to coś, bez czego nie powinno się wybierać na przejażdżkę. Niezależnie od naszego celu, długości jazdy i dróg po jakich się przemieszczamy, w każdym miejscu niebezpieczeństwo jest możliwe, a o wypadek wcale nie jest trudno. Nawet jeżeli jesteśmy przekonani, że nasze umiejętności uchronią nas przed nieprzyjemnymi skutkami ewentualnych zdarzeń, to wciąż nie mamy pewności kogo spotkamy na naszej drodze i jak taka osoba się zachowa. Kask rowerowy dba o najważniejszą część naszego ciała, odpowiadającą za pracę wszystkich narządów i kończyn, dlatego jest to niezwykle ważne, by zapewnić jej należytą ochronę. Wystarczy jedno nieszczęśliwe uderzenie, by zapewnić sobie całe mnóstwo problemów, a noszenie kasku nie jest na tyle uciążliwe, by nie było tego warte.

Jak wybrać kask rowerowy?

Bardzo ważne jest, by kask nosić zawsze, nawet na krótkich przejażdżkach do sklepu, jak i podczas dalekich podróży. Ważne jest więc, by wybrany przez nas model posiadał świetną wentylację, niską wagę i zapewniał nam maksimum komfortu. Odpowiednio wybrany model nie będzie dla nas w żaden sposób uciążliwy i zawsze chętnie założymy go na głowę.

Kask rowerowy dziecięcy musi być wybrany tak, by nie był dla dziecka dużo za duży. Takich produktów nie bierze się na wyrost – trzymajmy się w zakresie regulacji rozmiaru, jednak nie bierzmy modelu w większym rozmiarze, by mógł służyć dłużej rosnącemu maluchowi. Warto także pozwolić dziecku samodzielnie obejrzeć dostępne dla niego modele, by poznać jego preferencje, dopasować kask do jego gustu i sprawić tym samym, że pociecha będzie chętniej nosiła coś, co będzie jej się podobało.

Kask rowerowy damski, jak i kask rowerowy męski wybieramy również dopasowując go do naszego rozmiaru głowy. Model wykonany w technologii In-Mold zapewni nam niskie obciążenie, a wyposażony w technologię MIPS odpowie za poprawioną ochronę mózgu w czasie uderzeń i upadków obrotowych. Warto przyjrzeć się także systemowi zapięcia, kształtowi, obecności daszka czy siatki przeciwko owadom. Przed wizytą w sklepie możemy przemyśleć po jakich trasach jeździmy i na jakich cechach kasku najbardziej nam zależy, by mieć lepiej określone oczekiwania i móc przymierzać modele najlepiej do nich przygotowane.

Gdzie kupię najlepszy kask rowerowy?

Warszawa to miasto, w którym możemy osobiście odwiedzić dwa sklepy BikeSalon. W tych miejscach znajdziemy szeroką ofertę markowych kasków rowerowych, posiadających odpowiednie certyfikaty i zapewniających bardzo dobry poziom bezpieczeństwa. BikeSalon dodatkowo zatrudnia pasjonatów rowerowych, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie kolarskie, dzięki czemu są w stanie świetnie pomóc w wyborze i dobrać model idealnie dostosowany do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Kask rowerowy online znajdziemy również w tym zaufanym sklepie, na stronie https://www.bikesalon.pl/kaski-rowerowe .

Wybierając nowoczesny kask rowerowy mamy pewność, że nie będzie on dla nas obciążeniem, a zapewni nam wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto dbać o swoje zdrowie w każdej sytuacji, dlatego kask to element kolarskiego wyposażenia, którego nie powinno się nigdy pomijać.

Źródło: Sklep rowerowy www.bikesalon.pl