Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 22 w Cisach – sprawca uciekł, ale został już zatrzymany

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 22 w Cisach – sprawca uciekł, ale został już zatrzymany

W sobotnie popołudnie 9 grudnia, około godziny 17:30 doszło do tragicznego zdarzenia w miejscowości Cisy, położonej w powiecie malborskim. Na drodze krajowej nr 22 miał miejsce śmiertelny wypadek, w którym kierowca potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Jednakże, sprawca nie uniknął odpowiedzialności, został bowiem schwytany przez siły policyjne.

Z informacji uzyskanych od Komendy Powiatowej PSP w Malborku wynika, że nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce kilkadziesiąt metrów przed tablicą wskazującą na miejscowość Cisy, patrząc od strony Malborka. Sprawca, prowadzący samochód osobowy, uciekając z miejsca wypadku, całkowicie zablokował drogę. Przez jakiś czas ruch odbywał się wahadłowo. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy JRG Malbork oraz jeden zastęp OSP Stogi – przekazał dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KP PSP Malbork.

Policja ustaliła, że kierujący samochodem osobowym potrącił mężczyznę, który w tym momencie przekraczał jezdnię. Niestety, pomimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, nie udało się uratować życia potrąconego, który zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Jego tożsamość jest jeszcze nieznana – informuje asp. sztab. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.

Informacje uzyskane od malborskiej policji potwierdzają, że sprawca prawdopodobnie uciekł samochodem z miejsca wypadku. Na podstawie rozmów ze świadkami, funkcjonariusze ustalili, że był to samochód marki Kia. Z początkowych ustaleń wynika iż kierujący nie udzielił pomocy poszkodowanemu i opuścił miejsce zdarzenia. Około trzech kilometrów dalej znaleziono porzucone auto i zatrzymano 72-letniego mieszkańca powiatu malborskiego, podejrzewanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Mężczyzna był trzeźwy i obecnie jest przesłuchiwany – dodaje asp. sztab. Sylwia Kowalewska.

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tragicznego zdarzenia. Obecnie ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo i taka sytuacja ma potrwać do około godziny 22.