Tragiczny wypadek busa na drodze ekspresowej S7 – sześć osób, w tym dwoje dzieci, hospitalizowanych

Tragiczny wypadek busa na drodze ekspresowej S7 – sześć osób, w tym dwoje dzieci, hospitalizowanych

W wyniku tragicznego wypadku na ekspresówce S7, do którego doszło w sobotnie popołudnie w pobliżu miejscowości Waplewo na Warmii i Mazurach, sześć osób zostało przewiezionych do szpitala. Informację tę przekazała lokalna straż pożarna. Niestety, wśród poszkodowanych znalazło się również dwoje dzieci. Na skutek zdarzenia droga w kierunku Olsztynka została zablokowana.

Miejsce zdarzenia to okolice punktu MOP Lutek, usytuowanego niedaleko Waplewa. „Podróżujący busem pasażerowie liczbowali łącznie osiem osób, spośród których sześć odniosło obrażenia i musiało zostać przetransportowanych do szpitala przez zespoły medycznego ratownictwa” – poinformował media mł. bryg. Grzegorz Różański, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

Różański zaznaczył również, że w gronie rannych znalazło się dwoje dzieci. Opiekunka małych poszkodowanych także została przewieziona do szpitala, co zwiększyło liczbę poszkodowanych do siedmiu.

Na podstawie dotychczasowych ustaleń policji, odpowiedzialnym za wypadek miał być 37-letni kierowca busa. Z nieustalonych jeszcze do końca przyczyn, mężczyzna zjechał na pas awaryjny, gdzie następnie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym. Kierowca busa uderzył również w bariery energochłonne, co spowodowało dachowanie pojazdu. „Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu we krwi uczestników zdarzenia” – poinformowała st. post. Paulina Żur z olsztyńskiej policji.