Tragiczny skutek kolizji na drodze krajowej pod Kraśnikiem: 66-letni kierowca ciężarówki stracił życie

Tragiczny skutek kolizji na drodze krajowej pod Kraśnikiem: 66-letni kierowca ciężarówki stracił życie

W poniedziałkowy poranek w Liśniku Dużym, miejscowości położonej na Lubelszczyźnie, doszło do zdarzenia drogowego o tragicznym finale. Jak poinformowała lokalna policja, w wyniku zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym śmierć poniósł 66-letni kierowca większego pojazdu.

Aspirant Paweł Cieliczko, funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, przekazał informacje na temat dramatycznego incydentu. Zgodnie z jego relacją, do tragedii doszło przed godziną 6 rano na drodze krajowej numer 74, biegnącej pomiędzy Annopolem a Kraśnikiem, w rejonie miejscowości Liśnik Duży.

Z ustaleń policji wynika, iż do zdarzenia doszło w wyniku niebezpiecznego manewru wyprzedzania wykonanego przez 41-letniego kierowcę kii. Mężczyzna próbował ominąć ciężarówkę, co doprowadziło do kolizji z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem marki MAN.

Po zderzeniu ciężarówka prowadzona przez 66-latka zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. Mimo prób reanimacyjnych, kierowca nie przeżył. – informuje asp. Cieliczko.

Na skutek wypadku jeden z pasów na miejscu zdarzenia został zablokowany. Do momentu zakończenia czynności dochodzeniowo – śledczych przez prokuraturę, policja wprowadziła na tym odcinku ruch wahadłowy.