Dwulatek potrącony na przejściu dla pieszych w Wągrowcu – bliskie spotkanie z tragedią

Dwulatek potrącony na przejściu dla pieszych w Wągrowcu – bliskie spotkanie z tragedią

W miasteczku Wągrowiec, leżącym w województwie wielkopolskim, doszło do niepokojącego incydentu drogowego. Dziecko, które zaledwie skończyło dwa lata, zostało zderzone przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych.

Zgodnie z informacją przekazaną przez aspiranta Dominika Zielińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, dramatyczne zdarzenie miało miejsce rano 27 października. Około godziny 8:00 na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Wojska Polskiego, 71-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym próbował wejść do ruchu drogowego z drogi podporządkowanej.

Mimo że kierowca zatrzymał pojazd przed przejściem, ruszył w momencie, gdy na pasach pojawiło się samotnie idące dwuletnie dziecko. Następstwem tego była kolizja samochodu z małym chłopcem.

Portal informacyjny WRC opublikował nagranie z monitoringu miejsca zdarzenia. Zapis pokazuje samochód osobowy stojący na przejściu dla pieszych z kierowcą oczekującym na możliwość włączenia się do ruchu. Chwilę później, na pasy wchodzi samotne dziecko.

Jak pokazuje nagranie, gdy dwulatek znajduje się bezpośrednio przed pojazdem, prawdopodobnie z powodu swojego niewielkiego wzrostu i wysokości auta, znika on z pola widzenia kierowcy. Kierowca rusza, potrącając dziecko i następnie przejeżdżając nad nim. Jednak na nagraniu widać, że po wypadku mały chłopiec podnosi się z jezdni.

Dziecko na szczęście nie odniosło poważniejszych obrażeń. Śledczy ustalili właściciela pojazdu zaangażowanego w incydent. Według ich relacji, 71-letni kierowca pojazdu osobowego nie był świadomy, że uderzył dwulatka. O fakcie wypadku poinformowali go policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego.