Tragiczne informacje z Pilawy — nie żyje 60-latek

Tragiczne informacje z Pilawy — nie żyje 60-latek

Aktualnie trwają czynności wyjaśniające okoliczności wypadku, do którego doszło w powiecie piaseczyńskim w miejscowości Pilawa. W poniedziałkowe popołudnie doszło tam do zderzenia dwóch osobówek. Niestety śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

Policja bada okoliczności wypadku

Zdarzenie miało miejsce około godziny 17:30, na drodze krajowej nr 79. Doszło tam do tragicznego w skutkach wypadku, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 60-letni mężczyzna. Zgodnie z zeznaniami uzyskanymi od 25-latka, który brał czynny udział w wypadku, a także innych osób, które były naocznymi świadkami wydarzenia. Kierujący Vanem mieli zielone światło uprawniające do przejazdu. W pewnym momencie z przeciwległej strony skrzyżowania ze sporą prędkością wjechał na nie kierowca Opla Astry. Uderzył on z impetem w przejeżdżającego Volkswagena. Niestety w wyniku siły uderzenia kierujący Astrą 60-latek poniósł śmierć na miejscu.

W zdarzeniu brało udział aż trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Na miejscu zjawiły się także Służby Pogotowia ratunkowego oraz funkcjonariusze Policji badający przyczyny tego okropnego wypadku.

Dzięki intensywnej pracy służb droga została szybko uprzątnięta i jest już przejezdna.

Codziennie na drogach w całej Polsce dochodzi do podobnych wypadków. Kierowcy bardzo często zdają się zapominać, że czerwone światło nie służy do tego, aby powstrzymać ich przed jazdą. Ma ono na celu rozładować ruch w miejscach, w których często występują zatory. Dzięki sygnalizacji świetlnej łatwiejsze staje się także pokonanie ulicy przez pieszych.