Piaskownica na autostradzie A1

Piaskownica na autostradzie A1

Do niecodziennego zdarzenia doszło na A1 w Gliwicach. Wywróciła się tam bowiem ciężarówka z 20 tonami piasku załadowanymi na naczepie. Na miejscu są spore utrudnienia, a usuwanie skutków zdarzenia może potrwać nawet kilkanaście godzin.

Duży wypadek na A1

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie czwartej. Ciężarówka z załadowaną po brzegi piaskiem naczepą wywróciła się na jezdni, miało to miejsce na ok. 20 kilometrze A1 w Gliwicach. Kierowcy ciężarówki udało się o własnych siłach wydostać się z pojazdu. Staż pożarna, która jako pierwsza dotarła na miejsce zdarzenia, udzieliła mężczyźnie pomocy medycznej. Po przyjeździe Pogotowia Ratunkowego zapadła decyzja o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Policja w dalszym ciągu bada wszystkie okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, posiadał on także wszystkie niezbędne uprawnienia.

20 Ton Piasku na Autostradzie

Niestety cała zawartość naczepy została rozsypana na jezdni, dodatkowo sama ciężarówka zablokowała autostradę w kierunku Łodzi. Samo sprzątanie piasku z jezdni może potrwać kilka godzin. Drogowcy muszą także uporać się z ciężarówką, która do chwili obecnej blokuje jeden pas ruchu.