Protest rolników w Miechowie: Uczestnicy blokują drogi. Kierowcy powinni zwrócić uwagę na możliwe utrudnienia

Protest rolników w Miechowie: Uczestnicy blokują drogi. Kierowcy powinni zwrócić uwagę na możliwe utrudnienia

W Miechowie, tuż po godzinie 14, ruszył następny protest rolników, co przyczynia się do narastania problemów komunikacyjnych w tym rejonie. Kierowcy powinni szczególnie uważać na Bukowską Wolę i Szczepanowice, gdzie pierwsze utrudnienia są najbardziej prawdopodobne.

Ten protest jest już czwartym takim wydarzeniem w obecnym roku, które agitują rolnicy z Miechowa. Policja prognozuje udział około 80 ciągników. Za godzinę 14, większość z nich opuściła plac targowy na ulicy Racławickiej w Miechowie i skierowała się w stronę ronda w Bukowskiej Woli. Kolejna grupa, nieco mniej liczebna, udała się do Szczepanowic. To oznacza potencjalne problemy dla kierowców próbujących zjechać z drogi ekspresowej S7 lub dołączyć do jej ruchu. Warto też zwrócić uwagę na wejście i wyjście z obwodnicy Miechowa w Bukowskiej Woli.

Około godziny 15 doszło także do blokad w Książu Wielkim i Książu Małym, co zwiększa utrudnienia na drogach.

Protestujący rolnicy blokują wyselekcjonowane przez siebie miejsca przez okres 30 minut, a następnie przez 10 minut pozwalają poruszać się oczekującym pojazdom. Niemniej jednak, generowane przez nich korki są znaczne. Policja przyznaje, że w porównaniu do poprzednich protestów, tym razem jest mniej zrozumienia ze strony kierowców. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miechowie otrzymuje liczne zgłoszenia od niezadowolonych uczestników ruchu drogowego.

Rolnicy, blokując drogi i utrudniając ruch, starają się zwrócić uwagę na problemy wynikające z napływu produktów rolnych z Ukrainy. Wyrażają także swój sprzeciw wobec wymogów Zielonego Ładu – programu Unii Europejskiej.