Seniorce, która spowodowała stłuczkę będąc pod wpływem alkoholu, grozi proces sądowy

Seniorce, która spowodowała stłuczkę będąc pod wpływem alkoholu, grozi proces sądowy

80-letnia kobieta, która miała w swoim organizmie ponad promil alkoholu i spowodowała kolizję samochodową w dzielnicy Pogodno w Szczecinie, a następnie opuściła miejsce zdarzenia, została zatrzymana przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego (OPI) Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Szczecinie. Po utracie uprawnień do prowadzenia pojazdów, teraz czeka na nią procedura prawna.

Kiedy patrol OPI KMP w Szczecinie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w dzielnicy Pogodno, zdaniem informatora, kierująca samochodem marki VW Golf uderzyła w inne auto i opuściła miejsce zdarzenia.

Stróże prawa natknęli się na ten pojazd zaledwie kilka ulic dalej. Samochód miał ślady otarć i zarysowań wskazujących na udział w kolizji. Za kierownicą siedziała starsza kobieta, która – jak się później okazało – była pod wpływem alkoholu. Badania wykazały ponad promil alkoholu we krwi. 80-latka tłumaczyła mundurowym, że odwiedziła swoją córkę w centrum miasta, a w drodze powrotnej zatrzymała się na stacji benzynowej, gdzie nabyła alkohol i natychmiast go wypiła. Policja zatrzymała staruszkę. Kobieta została pozbawiona prawa jazdy i niebawem zostanie postawiona przed sądem.