Śmiertelne potrącenie na drodze krajowej 63, Nie żyje 26-letnia motocyklistka

Śmiertelne potrącenie na drodze krajowej 63, Nie żyje 26-letnia motocyklistka

Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem zginęła 26-letnia kobieta. Policja bada wszystkie okoliczności tej tragedii.

Nie ustąpił pierwszeństwa

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami Policjantów to kierujący mercedesem 78-latek jest odpowiedzialny za śmierć młodej motocyklistki. Według śledczych kierowca nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocyklistce. Według zeznań świadków zdarzenia jechała ona bowiem zgodnie z przepisami w grupie innych fanów jednośladów. Poruszała się ona drogą, która daje jej pierwszeństwo przejazdu. Chodzi tutaj o odcinek drogi między Siedlcami a Łukowem. Niestety w wyniku powstałych wskutek zdarzenia obrażeń kobiety nie udało się uratować.

Zgodnie z informacjami przekazanymi opinii publicznej, kierowca mercedesa był trzeźwy. Niestety, śledczy poinformowali także mężczyznę, że zostanie mu postawiony zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Za to przewinienie grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat za kratkami.

W naszym kraju wypadki z udziałem motocyklistów to chleb powszedni. Większość z nich niestety spowodowana jest brawurą kierowców jednośladów, którzy nie potrafią odpowiednio oszacować odległości, a także dostosować się do ograniczeń prędkości. Oczywiście nie każdy wypadek jest spowodowany winą kierowcy jednośladu. Kierowcy aut także potrafią pokazywać brak rozwagi na drodze. W szczególności próbują oni pokazać swoją wyższość nad kierującymi motocyklem.