Powroty z wakacji na podwójnym gazie

Powroty z wakacji na podwójnym gazie

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, czas wypoczynku dobiega końca, a niebawem zacznie się największa fala powrotów. Niestety dane, które przyjdzie nam przedstawić w tym artykule, pokazują, że aż 22% polaków potrafi wsiąść za kółko dzień po mocno zakrapianej imprezie. Tak wskazują dane z raportu pod tytułem „Bezpieczni za kierownicą”. W poniższym artykule zastanowimy się, dlaczego polski kierowca jest skłonny do kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.

Miażdżące dane

To nie jedyne dane z raportu, który potrafi zaszokować. Według danych aż 61% z nas potrafiłoby wśród swoich znajomych wskazać osobę, która choćby raz wsiadła za kółko pod wpływem alkoholu. To bardzo niepokojące dane, biorąc pod uwagę fakt licznych apeli ze strony Policjantów, aby niezwłocznie interweniować w takich sytuacjach i nie pozwalać znajomemu wsiadać za kierownice po spożyciu. Zabranie kluczyków od samochodu może w takim przypadku nawet uratować życie.

Tylko jedno piwko. Ile razy policjanci na terenie całego kraju słyszeli już tę wymówkę? Tego niestety nie pokazują żadne dane statyki. A tłumaczenie się wypiciem jednego piwa nigdy nie przyniesie pożądanego rezultatu. Pamiętajmy, że nawet wypicie 2 piw znacznie wpływa na nasze zdolności orientację, a także na szybkość naszej reakcji w przypadku zagrożenia. Niestety bardzo wielu kierowców mimo tej świadomości w dalszym ciągu decyduje się jechać. Planowane jest zaostrzenie przepisów.