Reda. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Reda. Śmiertelne potrącenie rowerzysty
Tragiczne informacje z Redy w woj. Pomorskim. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna potrącił rowerzystę, nie udzielając mu pierwszeństwa. Kierujący jednośladem mimo reanimacji zmarł w szpitalu. Śledczy badają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Jak doszło do wypadku?

 
Zdarzenie miało miejsce przy ulicy obwodowej. Przed godziną siedemnastą, 71-letni kierowca samochodu marki Volkswagen, potrącił rowerzystę. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie z winy kierującego samochodem, który nie udzielił należytego pierwszeństwa rowerzyście. 79-letni mieszkaniec Redy, został w ciężkim stanie zawieziony do szpitala, gdzie po kilkugodzinnej akcji ratowniczej zmarł. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca w chwili wypadku nie był pod wpływem alkoholu, jednak z uwagi na śmiertelność wypadku potwierdzić ma to analiza z przeprowadzonego badania krwi.

Apelujemy o rozwagę

 
W Polsce bardzo często dochodzi do wypadków z udziałem rowerzystów. Wielu z nich można byłoby uniknąć. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w spotkaniach z rowerzystami czy też motocyklistami, a maniaków jednośladów odpowiednie oświetlenie naszego pojazdu nocną porą oraz rozwagę na drogach publicznych.