Niebezpieczne kolizje drogowe w Polance Wielkiej

Niebezpieczne kolizje drogowe w Polance Wielkiej

Dostawczak zajechał drogę osobówce

Do pierwszego ze zdarzeń doszło na wysokości ulicy Polnej w Polance wielkiej. W zdarzeniu brały udział dwa samochody, VW Transporter, którym kierował obywatel Ukrainy, oraz jedna z mieszkanek Oświęcimia. Samochód dostawczy niespodziewanie zjechał na drugi pas, którym poruszała się kobieta, doszło do zderzenia. Niestety w jego wyniku kierująca Toyotą musiała zostać przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Niestety obecnie ma informacji na temat jej stanu zdrowia. Na chwilę obecną nie wiadomo dlaczego obywatel Ukrainy, tak gwałtownie zjechał na sąsiadujący pas ruchu. Przyczyny kolizji bada w tej chwili policja.

Uderzenie w drzewo kilka godzin wcześniej

Drugie zdarzenie w Polance Wielkiej miało miejsce kilka minut po godzinie 6.00. Na ulicy zatorskiej. Kierujący VW Golfem stracił panowanie nad kierownicą, wjeżdżając na wzniesienie. Mieszkaniec Osieka wypadł z drogi, po drodze zahaczając o drzewo oraz pobliskie znaki drogowe. Siła uderzenia była tak duża, że mężczyzna wypadł z pojazdu. Niestety i w tym wypadku kierowca z dosyć pokaźnymi obrażeniami został zabrany przez pogotowie do szpitala. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że w wyniku wypadku, złamał nogę i kilka żeber oraz poważnie się poturbował.
Dokładne przyczyny zdarzenia nie są na chwilę obecnie znane.

Niestety, kilka dni wcześniej na tej samej ulicy również doszło do wypadku. Na skrzyżowaniu z ulicą starowiejską doszło do zderzenia dwóch samochodów. Każdym z nich podróżowała trójka pasażerów, w tym także dzieci. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala, jednak nie odniosła poważniejszych obrażeń.