Rawicz: Intuicyjna interwencja pracownicy sklepu powstrzymuje nietrzeźwą kobietę

Rawicz: Intuicyjna interwencja pracownicy sklepu powstrzymuje nietrzeźwą kobietę

W Rawiczu, życzliwość i obywatelska postawa jednej z lokalnych mieszkanki doprowadziły do zapobieżenia potencjalnie niebezpiecznej sytuacji na drodze. Ta sprytnej pracownicy sklepu nie umknęło, że kobieta, która prowadziła Skodę i parkowała ją niezgodnie z przepisami ruchu drogowego, może być pod wpływem alkoholu. Co więcej, okazało się, że ta sama kobieta, która wyraźnie łamała zasady bezpieczeństwa na drodze, przybyła do sklepu właśnie po to, aby zrobić zakupy.

Nieprawidłowe manewry kierowcy skody, który mimo zakazu zawrócił na ulicy Konopnickiej w Rawiczu oraz zaparkował na terenie niedozwolonym dla ruchu koło sklepu, wzbudziły podejrzenia u świadkującej pracownicy. Następnie, kiedy kierowca wysiadł z samochodu i wszedł do sklepu, zachowanie tej osoby szybko stało się przedmiotem zaniepokojenia dla personelu. Wkrótce okazało się, że kobieta jest silnie nietrzeźwa.

Dzięki obywatelskiej postawie pracownicy sklepu, szybko podjęto działania, aby zapobiec kolejnym potencjalnie niebezpiecznym manewrom na drodze przez pijaną kierowczynię. Personel sklepu zabrał kluczyki od samochodu i natychmiast powiadomił lokalną policję o zaistniałej sytuacji.

Interwencja policji potwierdziła podejrzenia zgłaszającej – 64-letnia kobieta, która prowadziła Skodę była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu we krwi. Kierowczyni straciła prawo jazdy na miejscu i będzie musiała odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Konsekwencje prawne nie ominą jej.