Inspekcje w ramach "Transport 2023" przeprowadzane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Inspekcje w ramach "Transport 2023" przeprowadzane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Dziś funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przystąpili do realizacji zadań pod kryptonimem „PRZEWOZY 2023”. Głównym celem tych działań jest przeprowadzenie kontroli skierowanych na osoby, które dostarczają lub pośredniczą w dostarczaniu usług związanych z transportem pasażerskim.

Kiedy przeprowadzają swoje regularne obowiązki jak również podczas specjalnych operacji, policjanci zidentyfikowali kierowców i operatorów transportowych prowadzących działalność niezgodnie z prawem. Nieprawidłowości obejmują nie tylko prowadzenie tego typu transportu przez podmioty, które nie mają odpowiednich uprawnień, ale także wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów co do zakresu ich działalności, na przykład poprzez twierdzenie, że są legalnymi przewoźnikami.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na terenie Warszawy dzisiaj przeprowadzają inspekcje w ramach „PRZEWOZY 2023″. Ich głównym celem jest sprawdzenie legalności usług transportowych pod względem posiadanych uprawnień, stanu technicznego pojazdów, oznakowania oraz posiadania dodatkowego wyposażenia wymaganego dla pojazdów taksówkowych. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko osób korzystających z usług transportowych, ale także wszystkich uczestników ruchu drogowego.