Dramatyczne zdarzenie podczas kuligu samochodowego w Grybowie: 16-latek hospitalizowany

Dramatyczne zdarzenie podczas kuligu samochodowego w Grybowie: 16-latek hospitalizowany

W Grybowie wczoraj mieliśmy do czynienia z niefortunnym wypadkiem, który miał miejsce podczas kuligu. Młody chłopiec, mający zaledwie 16 lat, spadł z sanek, które były ciągnięte za samochodem. Niestety, wpadł on do rowu znajdującego się przy drodze i z różnego rodzaju urazami trafił do szpitala. Oficerowie policji wykorzystują ten incydent jako przypomnienie o tym, że organizowanie takich imprez jest nie tylko niebezpieczne, ale również niezgodne z prawem!

Podczas zimowych rozrywek na śniegu może dojść do niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji. Przykładem jest właśnie tragiczne zdarzenie, które miało miejsce 3 grudnia o godzinie 16 w Grybowie. Młody mężczyzna, który skończył niedawno 18 lat, postanowił na drodze gminnej zorganizować kulig. Do swojego samochodu osobowego przypiął on trzy sanki. Kiedy samochód zaczął je ciągnąć, jedne z sanek przewróciły się. Na nich siedział wcześniej wspomniany 16-latek, który po upadku znalazł się w przydrożnym rowie. Chociaż chłopców obrażenia nie były poważne, musiał on zostać przewieziony do szpitala. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy zajęli się tym miejscem.

Sytuacja ta jest obecnie pod ścisłym nadzorem policji, która stara się wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Apelują oni również do publiczności o zachowanie rozwagi podczas zabaw na śniegu. Przypominają również, że organizowanie kuligów samochodowych nie tylko niesie ze sobą ryzyko, ale jest także nielegalne.

Zgodnie z prawem drogowym, zakazane jest ciągnięcie za pojazdem hulajnogi elektrycznej lub jakiegokolwiek innego urządzenia transportu osobistego, osoby korzystającej z urządzenia wspomagającego ruch, osoby na sankach lub innego podobnego sprzętu, zwierzęcia czy ładunku (art. 60 ust. 2 pkt. 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym). Organizowanie kuligu za samochodem jest więc niedozwolone i stanowi wykroczenie. Za takie postępowanie kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 300 złotych i otrzymać 10 punktów karnych. Jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, kara finansowa może być jeszcze wyższa.

Gdyby w wyniku takiego kuligu doszło do wypadku, a jego konsekwencją byłby ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, organizatorowi groziłaby kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.