Radom – 3 poważne zdarzenia 1 września

Radom – 3 poważne zdarzenia 1 września

Pierwszy dzień września na ulicach Radomia pokazał nieostrożność kierowców, doszło tam bowiem do 3 poważnych kolizji. Na chwilę obecną funkcjonariusze badają dokładne przyczyny tych zdarzeń.

Zagapił się na pasach

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. Maratońskiej około godziny 9. Kierowca pojazdu ciężarowego poruszający się lewym pasem jezdni zagapił się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, wskutek czego uderzył on w tył samochodu osobowego. Zarówno kierowca, jak i pasażer osobówki zostali ranni i musieli zostać przewiezieni do szpitala.

Potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia

Taka sytuacja miała miejsce na parkingu przy ul. 1905 roku. Kierujący samochodem marki skoda, wyjeżdżając z parkingu, z niewiadomych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa 11-latkowi, który poruszał się rowerem. Potrącił on dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia. Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy tego zdarzenia. Był nim 62-latek. Policjanci zabrali mu prawo jazdy oraz skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu. Młody rowerzysta nie doznał poważniejszych obrażeń, mimo to został on przewieziony do szpitala na badania.

Do bardzo podobnej sytuacji doszło na ul. Limanowskiego w miejscu, gdzie krzyżuje się ona z ul. Tytoniową. Doszło tam do pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Kierowca, który poruszał się drugim pasem, nie zdążył zareagować, czego wynikiem było potrącenie.