Potrącenie 14-latki w Chałupach

Potrącenie 14-latki w Chałupach

Wakacje to czas beztroskiej zabawy i swawoli. Niestety bardzo często zdarza się, że podczas wakacyjnego wypoczynku zapominamy o bezpieczeństwie. Przekonała się o tym ostatnio 14-letnia dziewczyna, która została potrącona przez samochód.

O włos od tragedii

Do zdarzenia doszło w Chałupach. 14-letnia dziewczyna, przechodząc w miejscu do tego niewyznaczonym, została potrącona przez 42-letniego mężczyznę, który pochodzi z okolic Gdańska. Kierował on samochodem marki skoda. Z jego zeznań wynika, że dziewczynka nie oglądając się za siebie, wtargnęła na jezdnię, a on sam nie miał wystarczającej ilości czasu, aby w porę zareagować i wyhamować pojazd. W wyniku potrącenia dziewczyna doznała poważnych obrażeń. Zostały wezwane służby ratownicze, które zmuszone były przetransportować młodą dziewczynę śmigłowcem do szpitala.

Policja na miejscu zbadała trzeźwość kierowcy skody, był on trzeźwy. Skutki potrącenia usuwano przez dobrą godzinę, przez co w nadmorskiej miejscowości stworzył się dość spory zator.

Jak udało się ustalić, 14-latka pochodzi z Bełchatowa i przebywała w Chałupach na wakacjach wraz z rodziną. Niestety nieostrożne przechodzenie przez jezdnie w miejscu do tego niedozwolonym poskutkowało, że tegorocznych wakacji nastolatka nie będzie wspominała zbyt dobrze.

Apelujemy do wszystkich osób wypoczywających nad morzem o zachowanie ostrożności. Czasami chwila roztargnienia może kosztować nas utratę zdrowia, a nawet życia. Przechodzenie w miejscach niedozwolonych może spowodować, że kierowca, nawet jeśli nas zauważy, nie zdąży wykonać odpowiedniego manewru, a w zderzeniu z samochodem człowiek niestety ma marne szanse.