Mroźna aura przyczyną kolizji i wypadku z udziałem dziecka na ulicy Nauczycielskiej w Jaworznie

Mroźna aura przyczyną kolizji i wypadku z udziałem dziecka na ulicy Nauczycielskiej w Jaworznie

Zaskakująco obfite w zdarzenia drogowe było dzisiejsze poranne szczytowe natężenie ruchu na ulicy Nauczycielskiej w Jaworznie. Trudne warunki atmosferyczne, charakteryzujące się śliską nawierzchnią, doprowadziły do trzech kolizji drogowych. Kierowcy nie dostosowali prędkości jazdy do panujących warunków, co skutkowało bliskimi spotkaniami z innymi pojazdami. Szczególna uwaga należy jednak zwrócić na jedno zdarzenie, które mogło mieć tragiczne skutki.

Niedługo po wspomnianych kolizjach doszło do incydentu, który mógł zakończyć się tragedią. 45-letnia pani za kierownicą renault nie panowała nad prędkością swojego pojazdu. Próba hamowania zakończyła się wpadnięciem w poślizg. Aby uniknąć stłuczki z innymi samochodami, kobieta gwałtownie skręciła, co spowodowało uderzenie jej samochodu w pobliskie ogrodzenie i garaż. Niestety, manewr ten miał dalszy ciąg – bok samochodu uderzył w chodzącego obok 7-letniego chłopca, który był w drodze do szkoły.

Mały chodziarz doznał powierzchownych obrażeń głowy i kończyn dolnych. Został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań i opatrzenia ran. Policja, obecna na miejscu zdarzeń, wielokrotnie apelowała do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze, zwłaszcza podczas zmiennej aury zimowej.