Interweniuj, gdy widzisz niebezpieczeństwo: Kierowca pijany za kółkiem zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Interweniuj, gdy widzisz niebezpieczeństwo: Kierowca pijany za kółkiem zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Podjęcie przez zaniepokojonego obywatela decyzji o zgłoszeniu nietrzeźwego kierowcy doprowadziło do zatrzymania przez chorzowską drogówkę zagrożenia na drodze. Wyraźnie widoczne symptomy prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, które zauważył mężczyzna, stały się przyczyną interwencji.

Dnia wczorajszego centrum powiadomienia ratunkowego otrzymało telefon od obywatela, który wykazał się obywatelskim czujem. Mężczyzna poinformował dyżurnego o sytuacji na drodze, podążając za białym samochodem dostawczym, którego zachowanie sugerowało mocne podejrzenia o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierujący tym pojazdem dwukrotnie przejeżdżał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i prowadził swoje auto jak „wąż”. Informacje te zostały natychmiast przekazane do komendy policji w Chorzowie, a dyżurny wysłał na miejsce patrol drogówki.

Zgłaszający mężczyzna nieprzerwanie obserwowali ruch pojazdu, dokładnie określając jego lokalizację. Dzięki temu policjanci natychmiast zatrzymali podejrzanego kierowcę do kontroli. Badanie alkoholowe wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za cały szereg wykroczeń i popełnione przestępstwo odpowiedzialność przed sądem poniesie 43-latek z województwa opolskiego.

Dzięki opanowanej reakcji mężczyzny, który zgłosił to zdarzenie, być może udało się zapobiec tragicznemu wypadkowi na drodze. Jeżeli obserwujesz coś niepokojącego na drodze, nie wahaj się powiadomić o tym odpowiednie służby. Pamiętaj: brak reakcji to akceptacja danego stanu rzeczy!