Kto może zostać instruktorem nauki jazdy?

Kto może zostać instruktorem nauki jazdy?

Wiele osób przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy zdaje sobie sprawę z tego, że czeka go niełatwe zadanie. Egzaminy na prawo jazdy są bardzo trudne, a egzaminatorzy bardzo wymagający. Kurs na prawo jazdy trwa trochę czasu i kosztuje sporą sumę pieniędzy. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda sprawa od drugiej strony? Jak wygląda kurs dla osoby, która chce zostać instruktorem nauki jazdy?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • czy łatwo jest się dostać na kurs na instruktora nauki jazdy
  • czy można w trybie online uczyć się na instruktora nauki jazdy

Osoby, które chcą zostać instruktorami nauki jazdy muszą przejść specjalny kurs na instruktora nauki jazdy. Wymaga on zaangażowania, ogromnej wiedzy oraz odpowiednich predyspozycji. Na zostanie instruktorem nauki jazdy szanse mają osoby, które zdadzą odpowiednie egzaminy oraz przejdą stosowne badania.

Kurs na instruktora nauki jazdy – kto może nim zostać

Instruktorem nauki jazdy może zostać każdy o braku przeciwwskazań zdrowotnych (odpowiednie badania lekarskie), braku przeciwwskazań psychologicznych (testy psychologiczne), prawnych (brak skazania za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej, przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu), zda właściwy egzamin, a także posiada prawo jazdy kategorii B (na instruktora nauki jazdy kat. B) lub innej, jeśli chce zostać instruktorem nauki jazdy dla osób chcących zostać kierowcami autobusów, ciężarówek albo pojazdów jednośladowych. W trakcie takiego kursu przyszli instruktorzy muszą zdobyć wiedzę z zakresu prawa ruchu drogowego, przejść odpowiednie badania lekarskie i mieć predyspozycje do nauczania. Ponadto muszą poznać wszelkie przepisy rządzące światem nauki jazdy.

Uprawnienia instruktora nauki jazdy – czy można przejść kurs w trybie online

Co ciekawe, część teoretyczną kursu na instruktora nauki jazdy można przejść w trybie online. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na dojazdy do miejsca, gdzie odbywałby się kurs. Wszystkie materiały mamy zawsze pod ręką, a poziom kursu jest równie wysoki jak tych, które organizowane są w trybie stacjonarnym. Po przebyciu takiego szkolenia online i zaliczeniu wszystkich modułów kursant musi zdać odpowiedni egzamin, a następnie jest dopuszczany. Trzeba włożyć sporo pracy, aby zdać kurs instruktora nauki jazdy, ponieważ nie jest ono łatwe. Egzamin jest bardzo trudny, trzeba nauczyć się wielu kwestii i umieć przekazywać je osobom, które później będziemy nauczać. To nie jest łatwy zawód, ponieważ jest pracą z ludźmi i wymaga od nas nie lada cierpliwości.