Koniec wakacji: policja zagęszcza patrole

Koniec wakacji: policja zagęszcza patrole

Przed nami ostatni weekend wakacji, co nieodłącznie wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Urlopowicze wracają z wakacji, a miłośnicy wypoczynku nad jeziorem będą korzystać z ostatniego upalnego weekendu w tym roku. Duży ruch oznacza większe niebezpieczeństwo na drogach, dlatego w strategicznych miejscach przybędą dodatkowe patrole policji.

Podróże last minute i beztroskie powroty z wakacji

Ostatni weekend sierpnia każdego roku obfituje w wypadki drogowe i kolizje. Część Polaków wybiera się na podróże last minute, a część wraca z wakacji. Podróżom wakacyjnym często towarzyszy beztroska i niefrasobliwość, co sprzyja nieodpowiedzialnym zachowaniom. Nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu, nieuważność i pośpiech to częste przyczyny tragicznych w skutkach wypadków. Nic więc dziwnego, że w nadchodzący weekend newralgiczne strefy drogowe będą pilnowane przez policyjne patrole.

Spodziewaj się nieoznakowanych radiowozów

Nie wszystkie patrole policji będą statyczne. Pojawi się również sporo patroli z udziałem nieoznakowanych radiowozów, co z pewnością skłoni wielu kierowców do zachowania podwójnej ostrożności na całej trasie, a nie tylko na odcinkach, które są jawnie patrolowane. Funkcjonariusze będą kontrolować przede wszystkim prędkość i trzeźwość kierowców. Pamiętajmy przy tym, że to nie mandat jest najgorszym, co może nam się przytrafić podczas powrotu z wakacji. Prawdziwą ceną za nieodpowiedzialność na drodze jest utrata życia lub zdrowia i w porównaniu z tym nawet najwyższy mandat wydaje się błahym zmartwieniem. Uważajcie na siebie i jedźcie ostrożnie!