Jak poruszać się samochodem po ulicach Las Vegas

Jak poruszać się samochodem po ulicach Las Vegas

Jazda samochodem w Las Vegas nierzadko może być trudną czynnością, zwłaszcza jeśli tylko odwiedzamy miasto lub jesteśmy nowi w okolicy. Smutna prawda jest taka, że w Las Vegas wypadków na drogach nie brakuje. Według raportu Allstate America’s Best Drivers; liczba wypadków drogowych w Las Vegas przewyższa średnią krajową o 17%!

Jak wiadomo, wszystkie osoby w Vegas chcą uzyskiwać najlepsze wrażenia z jazdy po miejskich drogach. Z tego względu przygotowaliśmy treściwy przewodnik ze wskazówkami na temat bezpiecznej i efektywnej jazdy w Mieście Grzechu.

Ograniczenia prędkości, skręty w prawo na czerwonym i zawracanie

Wszyscy kierowcy w Las Vegas muszą przestrzegać lokalnych przepisów ruchu drogowego. I chociaż wiele przepisów jest podobnych w całych Stanach Zjednoczonych, w Vegas istnieją też nieco inne zasady, które różnią się w zależności od jurysdykcji.

W Las Vegas kierowcy powinni znać lokalne ograniczenia prędkości. Na większości autostrad hrabstwa Clark w stanie NV maksymalna prędkość wynosi 65 lub 70 mil na godzinę, podczas gdy na wielu ulicach miejskich w Las Vegas ograniczenie prędkości wynosi od 25 do 35 mil na godzinę.

Ponadto, kierowcy powinni znać przepisy miejskie dotyczące skręcania w prawo na czerwonych światłach oraz przepisy dotyczące zawracania. Skręcanie w prawo na czerwonym jest legalne w Las Vegas, chyba że jest umieszczony znak wskazujący inaczej. Zawracanie również jest dozwolone w Las Vegas, jeśli można je wykonać bezpiecznie i nie ma wywieszonego znaku, który zakazuje tego manewru.

Unikać jazdy pod wpływem alkoholu

Jazda pod wpływem alkoholu to poważny problem w Nevadzie. Zgodnie z prawem stanowym prawny limit zawartości alkoholu we krwi wynosi 0,08 promila dla kierowców, którzy są pełnoletni (21+) i 0,02 promila dla kierowców nieletnich.

Nigdy nie powinniśmy siadać za kierownicą, jeśli wypiliśmy zbyt dużo.

Stacje paliw

Jeśli chodzi o tankowanie, zawsze dobrze jest planować z wyprzedzeniem. Jeśli jeździmy po mieście, nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem stacji benzynowej. Dostępne są też mapy online, które pomogą nam znaleźć najdogodniejszą stację paliw wraz z najlepszymi cenami.

A jeżeli wybieramy się poza miasto, do wiejskich części południowej Nevady, zdecydowanie zaleca się zatankowanie baku przed wyjazdem.

Gdzie wynająć samochód?

Z racji tego, że Las Vegas jest popularnym celem turystycznym, miasto oferuje wiele niedrogich opcji wynajmu samochodów. Jeśli odwiedzamy Sin City i chcemy wypożyczyć samochód, postawmy na najlepsze wypożyczalnie samochodowe. Można je znaleźć na różnych stronach internetowych.

Firmy holownicze

W idealnej sytuacji nie będziemy potrzebować usług firmy holowniczej. Jednak zawsze istnieje możliwość, że coś pójdzie nie tak. Ażeby być w pełni przygotowanym, warto mieć podstawową wiedzę na temat tego, dokąd holowane są pojazdy w Las Vegas.

Gdzie znaleźć parking?

Prawda jest taka, że znalezienie parkingu w Las Vegas może być dość frustrujące. Nikt nie chce marnować pół godziny, jeżdżąc w kółko, mając nadzieję, że zwolni się miejsce. Dlatego, zanim wyruszymy w drogę, przeprowadźmy podstawowe rozeznanie w opcjach parkingowych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ulokujemy nasz pojazd w bezpiecznym miejscu.

A jeżeli uwielbiamy hazard i ciężko będzie nam znaleźć parking przed kasynem, zawsze możemy postawić na kasyna online, których aktualny ranking można sprawdzić na kasyno24.pl. Wystarczy, że będziemy mieć telefon komórkowy oraz połączenie z Internetem, dzięki czemu rozrywkę hazardową będziemy mieć na wyciągnięcie palców.