Czy Volkswagen Golf to dobre auto?

Czy Volkswagen Golf to dobre auto?

Volkswagen Golf od lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych kierowców. Co ciekawe takie auta jak Golf IV doskonale radzą sobie również na zagranicznych rynkach. Nikogo więc nie powinno dziwić, że to właśnie ten pojazd znajduje się na liście najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Czy jednak Golf V, Golf VII i inne modele z tej popularnej serii rzeczywiście są takie dobre? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

  1. Dlaczego Volkswagen Golf to dobry wybór?
  2. Ponadczasowy Golf IV
  3. Czy warto kupić auto Golf V?
  4. Jakie zmiany wprowadzono w modelu Volkswagen Golf VII?

Jeżeli chodzi o Volkswagen Golf lata produkcji, to chociaż pojazd zadebiutował już w 1974 roku, to wciąż jest produkowany. Warto również zwrócić uwagę na to, że ten samochód osobowy klasy kompaktowej już dwa razy otrzymał prestiżowy tytuł World Car of the Year, co najlepiej dowodzi, że projektanci odpowiedzialni za ten europejski samochód doskonale znają się na swojej pracy.

Dlaczego Volkswagen Golf to dobry wybór?

Golf GTI, nowy Golf, a może klasyczny Golf IV? Chociaż zdania na temat tego, która generacja jest najlepsza, są podzielone, wszystkie auta zapewnią użytkownikowi wysoki komfort jazdy. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa, a jednocześnie prędkość maksymalna nawet starszych pojazdów z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Wybierając starsze modele, trzeba się jednak liczyć z tym, że opcjonalny system wykrywania zmęczenia kierowcy lub system rozpoznawania znaków drogowych nie będą dostępne. Z drugiej strony każda generacja Golfa to duża wygoda i komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo dla kierowcy oraz przewożonych pasażerów.

Ponadczasowy Golf IV

Niezależnie od tego, co wskazują dane techniczne, zdaniem wielu kierowców to Golf IV jest najlepszym wyborem ze wszystkich generacji wypuszczonych na rynek przez koncern Volkswagen. Wynika to przede wszystkim z tego, że auto charakteryzuje się niską awaryjnością, a jednocześnie wciąż można znaleźć używany Volkswagen Golf na sprzedaż z niskim przebiegiem. Nie bez znaczenia jest również to, że wspomniane auta są po prostu tanie. Jeżeli natomiast pojawiłaby się konieczność przeprowadzenia prac serwisowych, nie powinno być żadnego problemu z dostępem do części.

Czy warto kupić auto Golf V?

Kierowcom dysponującym większym budżetem i szukającym nowszego auta można natomiast polecić generację Golf V. Przed zakupem warto jednak dokładnie sprawdzić pojazd z pomocą zaufanego mechanika, ponieważ wielu użytkowników skarży się na kosztowne naprawy zautomatyzowanej skrzyni DSG. W skrajnych przypadkach koszt naprawy skrzyni może sięgać nawet 10 tysięcy złotych. Jeżeli jednak skrzynia będzie działała bez żadnych zarzutów, auto powinno bez problemu posłużyć jeszcze przez wiele lat.

Jakie zmiany wprowadzono w modelu Volkswagen Golf VII?

Kolejnym popularnym wyborem wielu polskich kierowców jest Golf VII. Auto miało swoją premierę w sierpniu 2012 r. Projektanci zadbali o to, aby nie zepsuć niczego z rzeczy, które cieszyły uznaniem wśród użytkowników. Tym samym większość wprowadzonych zmian względem poprzednika miała charakter kosmetyczny. Przykładem takich zmian są nowe reflektory (dostępne są również wersje z oświetleniem ledowym) i zderzaki. W przypadku przedniego zderzaka powiększono natomiast wloty powietrza.

Jak widać, wybór samochodów z rodziny Volkswagena jest ogromny, a pomimo niskiej ceny wiele modeli potrafi zaskoczyć swoimi możliwościami i jakością wykonania.