Częste podróże służbowe? Te samochody na pewno dobrze się sprawdzą

Częste podróże służbowe? Te samochody na pewno dobrze się sprawdzą

Samochód to jeden z podstawowych środków trwałych w firmie. Jest niezbędny zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy często udają się w podróże służbowe. Odpowiednio dobrane auto usprawnia działalność oraz wpływa pozytywnie na wydajność pracy i satysfakcję zatrudnionych osób. Może również wspomagać kreowanie wizerunku firmy.

W artykule wyjaśniamy, na co zwracać uwagę podczas wyboru samochodu służbowego. Prezentujemy przykładowe modele pojazdów, które dobrze się sprawdzą i podpowiadamy, jak korzystnie sfinansować ich zakup.

Prestiż marki

Cecha ta jest istotna zwłaszcza, gdy samochodem służbowym będzie jeździł prezes firmy lub dyrektor. Warto wtedy wybrać pojazd z segmentu premium. Przedsiębiorca może zdecydować się na zakup lub leasing Mercedesa, Audi, BMW czy Porsche – marki te są postrzegane jako najbardziej prestiżowe. Pozwalają wywrzeć dobre wrażenie na kontrahentach i zbudować wizerunek firmy, która cieszy się świetną sytuacją finansową.

Rodzaj nadwozia i pojemność bagażnika

Auto warto dobrać pod względem jego przeznaczenia. Do wyboru są różne typy nadwozia, w tym crossover, sedan, hatchback, SUV, coupe, combi, kabriolet czy pick-up. Jedne sprawdzają się dobrze do przewozu osób, a inne do transportu towarów. Ważnymi kryteriami wyboru powinny być również częstotliwość podróży służbowych oraz długość i charakterystyka tras.

Właściwości jezdne

Jeśli samochód ma być szybkii bezpieczny, należy zwrócić uwagę m.in. na pojemność i moc silnika, prędkość maksymalną, czas przyspieszenia do 100 km/h czy sposób, w jaki samochód zachowuje się na zakrętach i podczas hamowania.

Wartość rezydualna

Sprawdź, jak szybko dany model auta traci na wartości. Wysoka wartość rezydualna pozwala korzystnie sprzedać pojazd po kilku latach na rynku wtórnym.

Niezawodność

Samochód służbowy powinien być mało awaryjny, aby nie zawiódł w ważnych dla firmy momentach. Opinią niezawodnych cieszą się zwłaszcza pojazdy najpopularniejszych marek wśród przedsiębiorców – Skody, Toyoty czy Volkswagena.

Koszty eksploatacji

Zależą zwłaszcza od sposobu zasilania silnika – eksploatacja aut z instalacją LPG, elektrycznych lub hybrydowych jest tańsza w porównaniu do pojazdów benzynowych czy na olej napędowy. Tanie w użytkowaniu są m.in. samochody Skody i Volkswagena.

Wyposażenie

Auto do celów biznesowych powinno być także bogato wyposażone. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne systemy, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy. Należą do nich m.in. automatyczna skrzynia biegów, podgrzewane fotele, inteligentna nawigacja, monitoring martwego pola w lusterkach, automatyczna kontrola odległości od poprzedzających pojazdów czy system wykrywania pieszych i rowerzystów.

Jakie modele samochodów służbowych warto wziąć w leasing?

Bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór popularnych wśród przedsiębiorców modeli aut, które uchodzą za niezawodne, dobrze wyposażone i tanie w eksploatacji. Nie musisz kupować ich za gotówkę i zamrażać kapitału. Korzystnym, a zarazem łatwo dostępnym źródłem finansowania jest leasing. Możesz opłacać pojazd w wygodnych ratach, a po zakończeniu umowy wykupić go na własność lub wymienić na nowszy model. Poniżej przedstawiamy 4 propozycje.

Skoda Octavia

Jeden z najtańszych w eksploatacji samochodów na rynku – poziom spalania wynosi około 4 l na 100 km. Kierowca może korzystać z licznych rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo jazdy, m.in. asystenta pasa ruchu, automatycznego hamowania awaryjnego, podgrzewanych foteli czy wspomagania podczas cofania.

Ford Kuga

Przedsiębiorcy często decydują się na leasing Forda Kuga, jeśli potrzebują SUV-a z bagażnikiem o dużej pojemności – przy złożonych siedzeniach przekracza ona 1600 l. Samochód ten spala około 6 l na 100 km. Jest wyposażony m.in. w nowoczesny system nawigacji, automatyczną skrzynię biegów czy wspomaganie podczas ruszania na wzniesieniu.

BMW 3

Jeśli zależy Ci na prestiżowym samochodzie klasy premium, weź pod uwagę ten model niemieckiej marki. BMW osiąga maksymalną prędkość 230 km i przyspiesza do 100 km/h w niespełna 6 sekund. Kierowca ma do dyspozycji m.in. system bezkluczykowy, monitoring poziomu zmęczenia czy czujnik kolizji.

Volkswagen T-Rock

Warto zdecydować się na leasing Volkswagena T-Rock, który ma bagażnik o pojemności do 1290 l i silnik o mocy do 190 KM. Pojazd ten wyróżnia się solidnymi podzespołami i wieloma nowoczesnymi systemami, w tym wspomagania parkowania, wykrywania pieszych i rowerzystów czy sygnalizacji spadku ciśnienia w oponach.