Wstrząsające zdarzenia drogowe na Pomorzu: jedna ofiara śmiertelna i kilka osób rannych

Wstrząsające zdarzenia drogowe na Pomorzu: jedna ofiara śmiertelna i kilka osób rannych

Na pomorskich drogach doszło do niepokojących wypadków o dramatycznych skutkach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na szosie krajowej nr 20 na odcinku między Wygodą a Kornem, niedaleko Bytowa, gdzie samochód osobowy i pojazd dostawczy zderzyły się czołowo. Tragiczny bilans tego zdarzenia to jedna osoba, która straciła życie, i dwie inne osoby odniosły obrażenia.

Kolejne, równie niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Gdańsku. Tam samochód osobowy w skrajnie niewłaściwy sposób przeciął drogę tramwajowi, wjeżdżając pod jego kadłub. Doszło do tego tuż przed południem, w pobliżu pętli tramwajowej usytuowanej przy ulicy Warszawskiej. Wszystko wskazuje na to, że kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi oraz najprawdopodobniej próbował wymusić przejazd na skrzyżowaniu pomimo czerwonego światła.

Siła uderzenia była tak duża, że kierujący samochodem został uwięziony między tramwajem a słupkiem. Aby dostać się do poszkodowanego, strażacy musieli przeciąć karoserię samochodu oraz drzwi tramwaju. Mężczyzna, którym objawy sugerowały wstrząs mózgu, został natychmiast przetransportowany do szpitala. Na miejscu pojawiła się informacja, że pasażerowie tramwaju opuścili go bez pomocy zewnętrznej i nie odnieśli żadnych obrażeń. W wyniku tego wypadku ruch w tej części Gdańska uległ znacznym utrudnieniom.