Zachowanie agresywne na drodze: dwaj mężczyźni grożą innemu kierowcy siekierą i piłą łańcuchową

Zachowanie agresywne na drodze: dwaj mężczyźni grożą innemu kierowcy siekierą i piłą łańcuchową

Na jednej z dróg łączących miasta Działdowo i Mława, dwóch mężczyzn w wieku 28 i 32 lat zastraszyło innego kierowcę używając siekiery i piły łańcuchowej, po tym jak ten zwrócił im uwagę na to, że wcześniej uszkodzili lusterko jego samochodu podczas wyprzedzania. Teraz obu mężczyznom – agresorom grozi kara więzienia.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w sobotni wieczór w miejscowości Gródki, gmina Płośnica, województwo Warmińsko-Mazurskie. Kierujący samochodem Mitsubishi Pajero został wyprzedzony przez Mercedes Sprinter. Podczas tej manewru, kierujący mercedesem zniszczył lewe lusterko pojazdu, który wyprzedzał, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

W okolicach wsi Pierławki koło Działdowa kierowca mercedesa niespodziewanie zatrzymał swój pojazd. Kierujący mitsubishi postanowił również zatrzymać się, licząc na wyjaśnienie sytuacji. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Z mercedesa wyszło dwóch mężczyzn – jeden z nich trzymał w ręce siekierę, a drugi piłę łańcuchową, którą włączył.

Obaj mężczyźni zaczęli podchodzić do pojazdu mitsubishi. Jego kierowca otworzył szybę i poinformował ich, że zamierza zgłosić incydent na policję. Mężczyzna z piłą łańcuchową podszedł do tyłu samochodu i uszkodził nim szybę i lakier pojazdu.

Zszokowany nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem obu mężczyzn, kierowca mitsubishi postanowił opuścić miejsce zdarzenia i natychmiast zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, gdzie złożył oficjalne zawiadomienie. Następnego dnia przekazał policji nagranie całego incydentu, które udało mu się nagrać na swój telefon.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, funkcjonariusze policji ustalili tożsamość mężczyzn widocznych na nagraniu oraz miejsce ich zamieszkania. Kryminalni z Działdowa i Lidzbarka zatrzymali obu mężczyzn, okazało się że są to mieszkańcy gminy Lidzbark w wieku 28 i 32 lat.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty stosowania gróźb karalnych, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, starszy z mężczyzn został oskarżony o zniszczenie mienia, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 28-latka, kierującego mercedesem, policjanci rozważają dodatkowe konsekwencje za wykroczenia drogowe, w tym spowodowanie kolizji.

Dziś, prokurator Prokuratury Rejonowej w Działdowie nałożył na obu mężczyzn policyjny dozór i poręczenie majątkowe.