Sytuacja na drogach Powiatu Mławskiego – liczne kolizje i utrudnienia komunikacyjne

Sytuacja na drogach Powiatu Mławskiego – liczne kolizje i utrudnienia komunikacyjne

Trudna sytuacja panuje obecnie na drogach Powiatu Mławskiego, gdzie Komenda Powiatowa Policji z Mławy informuje o ekstremalnie niekorzystnych warunkach drogowych. Wielokrotne stłuczki i wypadki miały miejsce od wczesnych godzin czwartkowego poranka, głównie w rejonach miejscowości Bogurzyn oraz Trzcianka Kolonia. Tamtejsze odcinki drogi W 615 są teraz albo całkowicie zablokowane, albo ruch odbywa się wahadłowo.

Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Mławie, „od poranka na naszych drogach doszło do wielu kolizji z powodu skrajnie złych warunków na trasach”. Policja ostrzega, że „w wielu miejscach jezdnie przemieniły się w lodowiska”, choć na samym obszarze Mławy „sytuacja jest nieco lepsza”.

„Najtrudniejsza sytuacja panuje właśnie na trasie do Bogurzyn oraz Trzcianka Kolonia na drodze W 615” – potwierdziła policja z Mławy, jednocześnie dodając, że po zdarzeniach drogowych trwa tam praca służb technicznych.

„Na terenie Bogurzyna udało się przywrócić ruch na jednym pasie, po tym jak służby drogowe usunęły nagromadzony lód. Ruch odbywa się jednak wahadłowo i zaleca się kierowcom zachowanie szczególnej ostrożności” – poinformowała Komenda w komunikacie wydanym przed południem w czwartek.

Uwaga kierowców skierowana jest także na fakt, iż „dzisiejsze warunki na drogach wymagają więcej niż doświadczenia za kierownicą”. „Jezdnia przypominająca lodowisko stanowi poważne wyzwanie. Jeśli nie jest konieczne, zdecydowanie radzimy pozostawić samochód w domu” – apelują funkcjonariusze policji.